Kam na výlet v okolí Bratislavy? Objav krásy Záhoria, tieto miesta sa oplatí vidieť!

Záhorie ponúka množstvo nádherných miest (Instagram(@marek_sevc)

#Ak plánuješ výlet v okolí Bratislavy, určite zváž Záhorie. Nájdeš tu tajomné hrady, vznešené kaštiele, ale i pútnické miesta. Na svoje si príde hádam každý, turista či milovník histórie.

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie

Jedna z najznámejších pamiatok obce Šaštín. Chrám Sedembolestnej panny Márie sa teší veľkej obľube a usporadúvajú sa sem púte veriacich.

Ak si cestovateľ, všetky prejdené miesta si môžeš poznačiť do tejto stieracej mapy!

Holíčsky zámok

Gotický vodný hrad. Aj takto znie pôvodný názov Holíčskeho zámku. Dnes sa z hradu stal zámok v štýle baroka a klasicizmu. Nájdeš ho na západnom okraji mesta Holíč.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Záhorí.sk (@zahori.sk),

Hrad Pajštún

Počiatky Pajštúnskeho hradu siahajú až do druhej polovice 13. storočia. V tom čase plnil funkciu ochrany severozápadných hraníc uhorského štátu.

Kostol sv. Margity Antiochijskej

Prastarý kostolík sv. Margity Antiochijskej sa jednoznačne oplatí vidieť. Dominanta obce Kopčany prešla rekonštrukciou, po krorej sa je na čo pozerať.

Pálfiovský kaštieľ

V Malackách sa nachádza kultúrno-historická pamiatka, ktorá má celoslovenský význam. Pálfiovský kaštieľ ťa nadchne svojou bohatou históriou. Počas svojho obdobia bol nie len sídlom urodzeného rodu, ale aj františkánskym internátom či vojenským skladom.

Plavecký hrad

Zrúcanina, ktorá ťa ohromí na prvý pohľad. Plavecký hrad sa rozprestiera na vápencovom vrchu Malých Karpát. Týči sa priamo nad obcou Plavecké Podhradie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Volodymyr | Drone Pilot (@steamvogue),

Románska rotunda sv. Juraja

Mesto Skalica sa pýši jednou z najkrajších románskych stavieb na Slovensku. Románska rotunda sv. Juraja bola postavená ako hradný kostolík v 12. storočí.

Hrad Branč

Dych vyrážajúci výhľad ti ponúkne ruina hradu Branč. Upína sa nad obcou Podbranč-Podzámok. Cesta k nemu nie je vôbec náročná, autom sa dostaneš takmer až k vstupnej bráne.

Kúpele Smrdáky

V náruči čarovnej prírody Bielych Karpát, blízko mesta Senica, sa nachádzajú kúpele Smrdáky. Sú populárne jedinečným prírodným prameňom sírovodíkovej vody. Pokojná atmosféra tohto miesta je zárukou pohodového relaxu.

Škodáčkov mlyn

V jednej z mestských častí Senice, konkrétne v Čáčove, nájdeš Škodáčkov mlyn. Jeho priestory ti predstavia strojové vybavenia z dávnych čias či výstavné expozície z histórie obce.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MestoSenica (@senica.sk),

Synagóga v Malackách

Do detailov premyslená architektonická stavba v Malackách. Maurský sloh a výstredné prvky robia synagógu originálnou. Jej história prináša taktiež mnohé zaujímavosti. Urob si výlet a zisti, čo ukrýva!

Mestské múzeum a galéria Holíč

Po prvý krát uzrelo svetlo sveta múzeum v Holíči v roku 1992. V tom čase ešte ako expozícia Záhorského múzea s obrovskou zbierkou keramiky.

Bobria hrádza Kuchyňa

V obci so špecifickom gastronomickým názvom Kuchyňa sa nachádza vodná nádrž. Vyzerá ako klasická priehrada, avšak ukrýva veľkolepé prekvapenie. Nad priehradou stojí Bobria hrádza, drevená a vysunutá lávka, ktorá sa tiahne do polovice jazera.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nikola Plánková (@nikolaplankova),

Dedinka remesiel Abeland

Abeland je doslova rozprávková dedinka, v ktorej zabudneš na zhon bežných dní a budeš sa cítiť ako v inom svet. Nazrieť tam môžeš do útulného kostolíka, mlynu či do bylinkovej záhrady.

Hrad Korlátka

Zrúcanina pri obci Cerová sa rozprestiera na skalnom zube v blízkosti Malých Karpát. Hrad Korlátka je postavený v atraktívnom gotickom štýle.

Levanduland

Oáza levandúľ je miestom, do ktorého sa zamiluješ na prvý pohľad. Je vytvorená vďaka projektu Levanduľa zo Záhoria a od roku 2014 skrášľuje rekreačnú oblasť Rudava.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Levanduland ® (@levandula_zo_zahoria),

Rekreačná oblasť Kunovská priehrada

Kunovská priehrada leží len 5 km od Senice. Upravené brehy, piesková pláž a trávnaté plochy sú zárukou skvelého dňa.

Adamovské jazerá

Pri rieke Morava v mestskej časti Adamov sú lokalizované dve štrkoviská, ktoré dostali pomenovanie Adamovské jazerá. Práve toto miesto patrí k veľmi vyhľadávaným lokalitám, či už na kúpanie, rybárčenie alebo vodné športy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa iv. made in Czechoslovakia. (@owl.wants.to.travel),

Zdroj: kamnavylet.sk, slovakia.travel.sk, travelguide.sk, regionzahorie.sk
Odporúčame