Prinášame ti 5 tipov na skvelú junovú dovolenku: Exotické pláže, podmorský svet aj úchvatné kultúrne pamiatky

V júni sa vyhneš náporu turistov (Zdroj: unsplash.com/julian obejas)

#V mesiaci jún môže byť v mnohých ohľadoch pomerne zradné počasie na dovolenku pri mori. V Európe ešte nie je more vyhriate a vo vzdialenejších destináciách nastáva obdobie dažďov. Aj napriek tomu sa však dajú nájsť destinácie, ktoré sú vhodné aj na návštevu v tomto mesiaci a prinesú ti plnohodnotný zážitok!

Egypt

Egypt je vždy stávkou na istotu ak chceš zažiť nádherné more, ešte krajší podmorský svet a pláže také, že nebudeš chcieť z nich odísť. Navyše, iba máloktorá krajina ponúka toľko možností na trávenie voľného času mimo pláže ako práve Egypt. Jeho veľkolepá história ťa skrátka dostane.

Určite navštív Luxor a Údolie kráľov, pyramídy v Gíze, Chrám Karnak a nezabudni si ani užiť jazdu na štvorkolkách po nekončiacej púšti. Rovnako skvelou možnosťou je aj ísť sa potápať alebo šnorchlovať na otvorené more. O bezkonkurenčnom počasí nemusí byť ani reč. Našim odporúčaním je však vybrať si dobrý hotel. Za dostupnú cenu môžeš mať luxus, aký by si v európskej krajine rozhodne nedostal.

Podmorský svet a nádherné pláže sú jedným z dôvodov, prečo sa oplatí navštíviť Egypt (Zdroj: unsplash.com/Hiroko Yoshii)

Turecko

Turecko sa už dlhé roky teš mimoriadnej obľube slovenských dovolenkárov. V júni je jeho návšteva priam ako stvorená. Vyhneš sa ešte množstvu turistov a zároveň si užiješ teplo. Teploty sa šplhajú k 30-tkam a aj more je príjemné na kúpanie.

Odporúčame ti preslávenú Kleopatrinu pláž v Alanyi. Okrem toho sa vieš pozrieť na hrad zo 14. storočia, ktorý sa týči priamo pri pláži. Užiješ si tradičné turecké kúpele a ak máš čas, zájdi aj na legendárne Pamukkale.

Tip redakcie: Ak sa rozhoduješ medzi Egyptom a Tureckom, za nás je voľba jasná – Egypt!

Pohľad na známu Kleopatrinu pláž (Zdroj: unsplash.com/Mert Kahveci)

Izrael

Izrael je skvelou voľbou aj v prípade, že sa chceš vyhnúť tradičným turistickým destináciám a zároveň sa chceš ísť v júni okúpať. Mŕtve more, Bahai záhrady, púšť a v neposlednom rade Jeruzalem sú zážitkami na celý život. Voda má príjemných 24 stupňov, teploty okolo 30-tky a šanca, že zamprší je takmer nulová. Navyše, letenky do Izraela sa dajú zohnať za skvelú cenu!

Z toho, ako moderne pôsobí Tel Aviv budeš prekvapený (Zdroj: unsplash.com/Adam Jang)

Florida

Ak natrafíš na dobrú cenu leteniek, zamier rovno na slnečnú Floridu a na Miami. Na soutch beach zažiješ atmosféru akú môžeš poznať iba z filmov. Množstvo ľudí, slnko, bulvár lemovaný vysokými palmami a hudba – to skrátka chceš! V prípade, že by si chcel zažiť karibik na vlastnej koži, vyber sa na ostrovčeky zvané ako Bimini. Nájdeš tam dokonca jemne ružový piesok, tyrkysovú vodu a údajne tu aj kvôli týmto podmienkam býval slávny Hemingway.

Tip redakcie: Ak ti to dovolí budget, vyhľadaj si aj cenu leteniek a zaleť rovno do NewYorku. Let trvá približne 3 hodiny. My sme našli cenu spiatočnej letenky z Miami do NewYorku za približne 100 eur a to sa oplatí!  

S júnovou dovolenkou na Miami nič nepokazíš, práve naopak (Zdroj: unsplash.com/Antonio Cuellar)

Bali

Z úplne iného súdka je Bali. Ak sa vyberieš na juh, zažiješ zlatistý piesok, inde sa stretneš s jeho čiernou farbou, ktorý je vulkanického pôvodu. Okrem pláži sem ľudia cestujú pre zvláštny pokoj, ktorý z tejto destinácie vyžaruje. Všeobecná predpoveď hovorí o tom, že v júni sa zrážky vyskytujú iba zriedkavo. Teplota by mala byť okolo 30 stupňov a príliš sa neschladíš ani vo vode. Tá máva v júni približne do 27 stupňov.

Bali ťa uchváti svojou atmosférou (Zdroj: unsplash.com/Kharl Anthony Paica)

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame