Kali to odpálil s Terezou. Nový song je top.

Smelo by sme mohli povedať, že tento rok patrí jednoznačne Kalimu. Úspechy v súkromnom živote, narodenie dcéry Nelky aj svadba s dlhoročnou partnerkou Alicou, Kaliho zrejme poriadne nabudili aj k parádnym výkonom v hudbe.Po úspešnom songu Letový režim, v ktorom svojim emotívnym textom poriadne zahral svojim fanúšikom na city, zverejnil dlhoočakávaný song, na ktorom spolupracoval so známou českou speváčkou Terezou Kerndlovou.

Kaliho porotcovanie v televíznej show THE VOICE ČESKOSLOVENSKO, nezostalo bez následkov. Vďaka hľadaniu nových talentov si na druhej strane rieky Morava získal ďalšie tisíce nových fanúšikov, ktorí si obľúbili jeho tvorbu. Preto nie je čudné, že aj on i Tereza, ktorá THE VOICE moderovala, sa rozhodli z tohto ošiaľu využiť maximu. Hoci to trvalo celkom dlho a mnohí fanúšikovia na ohlásený song už možno aj zabudli, my verní sme sa predsa len dočkali.

Piatok trinásteho totiž Kerndlová zverejnila song Ve frontě na sny, v ktorom jej slovenský raper úspešne sekunduje. Do skladby, ktorú napísal Terezin dvorný skladateľ Chris Neal, pridal Kali opäť to „svoje“ , čo mi všetci tu na Slovensku tak milujeme a pridal k Terezinej piesni tú, ako sa to vraví, povestnú čerešničku na torte.

„Stál som v rade na sny, jak on aj ona,ale čakal len, kým zaspím a snívám znova,úspech není len o šťastí, nepadne z hora,musel som bojovať za sny, né sedieť doma,aj keď hlavu som mal v oblakoch, tak nohy na zemi,
nepodlahol som překážkám, aj kde ten svet je zkazený,neodradili ma tie reči, že to nedám a že mi to není předurčené,že som není z rodu vážených,
je to jedno, čo kdo hovorí…
A je mi jedno, že som není iným podobný. A je mi jedno, či mi niekdo dovolí snivať. A plnit si to, čo ma robí slobodným.“

Ve frontě na sny je pozitívny song o tom, že hoci je dôležité snívať a veriť, ešte dôležitejšie je za svoje sny bojovať a snažiť sa, aby sa vyplnili.

Parádny text dopĺňa aj pôsobivý videoklip. Ten sa natáčal v Bulharsku, pri pamätníku Buzludža a na stanici štokholmského metra, ktoré bolo vyzdobené prácami miestnych výtvarných umelcov. Napriek tomu, že už je jeseň, podľa Terezy klip stále evokuje leto a slobodu, voľnosť a sny, ktoré k tomuto ročnému obdobiu bez pochybne patria. Vraj môžeme byť úspešní iba vtedy, ak svoj sny nenecháme zaspať.

A song je úspešný. Napriek tomu, že v celom songu zarepoval len menšiu slohu je tento song úspešný. Ako všetko, čo je s menom KALI spojené. V slovenských i českých trendoch na youtube si drží popredné miesta a o pozitívnych reakciách na novú česko-slovenskú spoluprácu svedčia aj desiatky spokojných komentárov od  fanúšikov.

A hoci sa v songu spieva ako je obom spevákom všetko jedno, my vieme, že ďalší úspech v hudobnej brandži, ktorý presahuje aj za hranice, hoci len za tieto susedné poteší oboch  – nášho ako vždy excelentného Kaliho a českú nestárnucu divu Terezu. Poteší ich oboch rovnako a veľmi.  Tak ako oni potešili nás, keď  túto super spoluprácu zrealizovali.

Odporúčame