Najväčší kráľ Oktagonu prvýkrát padol: Kaik Brito ničil Kozmu a po neskutočných bombách sa stal novým šampiónom

Kaik Brito a David Kozma

Kaik Brito posiela k zemi Davida Kozmu (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Doposiaľ jediný šampión welterovej váhy v histórii Oktagonu David „Ružový Panter“ Kozma prvýkrát v Oktagone prehral. V neuveriteľnej titulovej bitke ho ukončil Brazílčan Kaik Brito v 3. kole. Kozma bol v obrovských problémoch už od 1. kola a po tvrdých úderoch Brazílčana letel v každom kole k zemi. Za veľkej benevolencie rozhodcu zápas naďalej pokračoval a skončil sa tesne pred vstupom do šampiónskych kôl.

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ

Kaik Brito opäť ukazoval svoju nesmiernu explozivitu už od prvých sekúnd zápasu. Na začiatku úvodnej päťminútovky sa mu podaril knockdown a roztancovaný Kozma bol po celý čas v problémoch. Prvé kolo Brito uzavrel ďalším knockdownom, ktorý však „Ružový Panter“ opäť dokázal predýchať.

Oveľa horšie to s Kozmom vyzeralo v 2. kole. V ňom triafal Brito jeden tvrdý úder za druhým a všetko nasvedčovalo tomu, že je to Kozmov definitívny koniec. Sám Brazílčan dal niekoľkokrát rozhodcovi priestor na odmávanie, aby nedošlo k zbytočným úderom navyše, no Jan Voborník bol extrémne benevolentný. David Kozma napokon prežil až do 3. kola, v ktorom podľa papierových predpokladov mal začať preberať iniciatívu.

To sa mu ale až tak nedarilo, keďže na ňom zanechali výrazné stopy údery z prvých dvoch kôl. V polovici zápasu už bolo vidieť enormné vyčerpanie na oboch stranách a aj keď bol Kaik znovu blízko k ukončeniu, nemal naň dostatok síl. Tesne pred koncom 3. kola rozbehol kombináciu úderov v postoji. Aj keď Kozma nepadol na zem, tentokrát si Voborník povedal dosť a ukončil poslednú nádej Kozmu na comeback.

Fantastický zápas mladíkov o uvoľnený titul

Turnaj Oktagon 37 ponúkol okrem duelu Kozma vs. Brito aj ďalší šampiónsky súboj. Doposiaľ neporazený Jakub Tichota vyzval Mateho Sanikidzeho o uvoľnený opasok po Ivanovi Buchingerovi. Ten ho získal proti Vojtovi Barboríkovi, no keďže neobhajoval vyše roka, priestor dostali mladé talenty.

Úžasný duel, ktorý sa prelieval z jednej strany na druhú, sa začal od 3. kola výrazne viac nakláňať na stranu Gruzínca Sanikidzeho. Ten napriek rozkopanej prednej nohe a knockdownu, ktorý mu Tichota uštedril na začiatku 1. kola, ukázal obrovskú odolnosť. Aj keď jeden bodový rozhodca šokujúco videl zápas 48-47 pre Tichotu, zvyšní dvaja vyhodnotili duel správne a korunovali za nového šampióna Mateho Sanikidzeho.

Kto zvíťazí v titulovom zápase v perovej váhe Oktagonu?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame