Seriálový jún na HBO GO: Čaká nás nová séria Rick a Morty, Superman aj návrat mutantov

V júni príde na HBO GO aj nová séria Rick a Morty

V júni príde na HBO GO aj nová séria Rick a Morty (Zdroj: Warner Bros. Television)

#HBO GO ponúka v júni niekoľko noviniek, ale aj návratov starých známych hrdinov. Už teraz máš príležitosť pozrieť si nový film Oslo, ktorý ti povie viac o aktuálnej vojne v Palenstíne a koncom marca zavíta na streamovaciu službu aj očakávaný blockbuster Noví mutanti. Jún však patrí seriálom – nenechaj si ujsť novú stand-up reláciu, ani návrat Ricka a Mortyho či neočakávaného hitu Superman a Lois. Ktorý z projektov si vyberieš tento mesiac ty?


V máji si na HBO GO užiješ najmä nové blockbustery: Nenechaj si ujsť remake Mulan či celú sériu Rockyho


Oslo – film

Palestína verzus Izrael. Pripomeň si vo svetle aktuálnej bezpečnostnej krízy na Blízkom východe jednu z kľúčových mierových dohôd na výbušnom území. Adaptáciu rovnomennej divadelnej drámy ovenčenej cenou Tony inšpiroval skutočný príbeh o vyjednávaní medzi nezmieriteľnými nepriateľmi. Ako tajné aktivity, kódované rozhovory a hrdinstvo nórskeho páru a izraelsko-palestínskej skupiny viedli k mierovej dohode v Osle v roku 1993?

Spoločnosť Stillking Films snímku nakrúcala aj v Prahe a na čele hereckého obsadenia uvidíte Zlatým glóbusom ocenenú Ruth Wilson (seriál Temné hmoty z produkcie HBO) v úlohe nórskej ministerky zahraničia Mony Juul a Andrewa Scotta (Potvora) a ako jej manžela Terjeho Røda-Larsena. Film si môžeš pozrieť na HBO GO už teraz.

Pauza so Sam Jay – seriál (2. jún, každú stredu nová časť)

Sam Jay, scenáristka a stand-up komička nominovaná vďaka relácii Saturday Night Live na dve ceny Emmy každý týždeň organizuje vo svojom byte večierok, na ktorom spoločne so svojimi hosťami preberá najaktuálnejšie témy. Sam počúva a kladie otázky ľuďom s rôznymi názormi.

Šesťdielnu sériu vytvorilo duo afroamerických scenáristov a producentov, teda Sam Jay a Prentice Penny. Prinášajú nový pohľad na formát nočnej talkshow aj v oblasti kultúrnych problémov, ktoré nás rozdeľujú. Konverzácie sú v jednotlivých častiach doplnené o ďalšie rozhovory, skeče a animácie

Superman a Lois – seriál (2. jún, nové časti)

Muž z  ocele Clark Kent, najslávnejší superhrdina na svete, a Lois Laneová, najznámejšia komiksová novinárka, čelia doteraz najväčšej výzve: stresu a problémom pracujúcich rodičov v dnešnej spoločnosti! A to po rokoch konfrontácií so superzločincami, monštrami pustošiacimi Metropolis a mimozemskými útočníkmi odhodlanými vyhladiť ľudskú rasu.

Akoby náročná výchova dvoch synov nebola už aj tak dosť zložitá, musia si robiť starosti aj s tým, či synátori Jonathan a Jordan časom nezdedia po svojom otcovi superschopnosti. Po dlhšej pauze sa toto duo vracia a v júni dostaneme nálož nových epizód. Nenechaj si preto ujsť, ako sa skončí prvá séria nečakane úspešného projektu.

Betty II. – seriál (12. jún, každú sobotu nová časť)

V júni hlási návrat aj seriál od Crystal Moselle, ktorý nakrútila s využitím postáv i motívov zo svojho celovečerného debutu Skate Kitchen. Druhá séria sleduje partiu dievčat z New Yorku, ktoré si kliesnia cestu prevažne mužským svetom skateboardingu. Tvrdohlavá Janay má výstredný štýl – brnenie, za ktorým skrýva vnútorné boje.

Kirt je milenka (v očiach dám), bojovníčka (v očiach zvyšku sveta) a dieťa v ženskom tele; najzábavnejší človek na svete. Indigo je ulicou ostrieľaná podvodníčka, ktorá nedokončila umeleckú školu. Na okraji skupiny stojí obozretná, inteligentná a nemotorná Camille. Túži zapadnúť medzi ostatných v skate parku a svoje miestečko medzi nimi si tvrdo vybojovala.

Axios IV. – seriál (13. jún, každú nedeľu nová časť)

Predstavujeme ti Axios – seriá, ktorý zachytáva zaujímavé udalosti posledného týždňa z oblasti politiky, biznisu a technológií. Dozvieš sa viac o témach, ktoré tvoria budúcnosť. Očakávaj mediálne pokrytie veľkej aktuálnej témy, krátke dokumentárne filmy, rozhovory s najvýznamnejšími osobnosťami a dôveryhodné prehľady v zhustenom formáte.

O seriál sa režisérsky stará Matthew O’Neil, oscarový nominant krátkometrážnych dokumentov Redemption z prostredia znečisteného New Yorku a China’s Unnatural Disaster o ničivom zemetrasení, ktoré zasiahlo provinciu Sichuan. V projekte Axios nebudú chýbať ani predstavitelia najmocnejších krajín sveta – Vladimír Putin a Joe Biden.

Rick a Morty V. – seriál (21. jún, každý pondelok nová časť)

Ak hľadáš animovanú satiru podobnú South Parku, si na správnej adrese. Po tom, čo bol takmer dvadsať rokov nezvestný, sa Rick Sanchez objaví u svojej dcéry Beth a chce sa k nej nasťahovať. Beth víta Ricka s otvorenou náručou, ale jej manžel Jerry nie je z ich dojemného stretnutia veľmi nadšený.

Magor Rick sa totiž usídli v ich garáži, z ktorej si urobí súkromné laboratórium, a začne tam produkovať rôzne nebezpečné vymoženosti a prístroje. Do šialených pokusov čoraz častejšie zaťahuje aj vnúčatá Mortyho a Summer. Dlho očakávaná piata séria zavíta na HBO GO už 21. júna a ty jednoducho musíš byť pri tom.

Noví mutanti – film (27. jún)

Rahne, Illyan, Sam a Roberto sú štyria mladí mutanti, ktorých drží v odľahlej nemocnici doktorka Cecilia Reyesová za účelom ich psychiatrického pozorovania. Je presvedčená, že títo mladí ľudia predstavujú nebezpečenstvo sami sebe aj celej spoločnosti. Má ich neustále na očiach a snaží sa ich naučiť ovládať ich mutantské schopnosti.

Keď sa však osadenstvo rozrastie o Danielle, začnú sa v nemocnici diať zvláštne veci. Pacientov začnú ovládať halucinácie a spomienky z minulosti. Nepotrvá dlho a ich mutantské schopnosti a vzájomné priateľstvo podstúpi skúšku, pri ktorej budú musieť bojovať o to, aby prežili. Noví mutanti sú voľným pokračovaním X-Menov a odhalia ti, kam sa vydá táto séria pod Marvelom ďalej.

Zdroj: hashtag.sk, HBO GO
Odporúčame