V máji si na HBO GO užiješ najmä nové blockbustery: Nenechaj si ujsť remake Mulan či celú sériu Rockyho

Na HBO GO príde v máji celá filmová séria Rocky

Na HBO GO príde v máji celá filmová séria Rocky (Zdroj: Warner Bros. Pictures)

#Aj počas mesiacu zaľúbených si so svojou polovičkou pozri niečo nové z dielne HBO. Čakajú na teba nové série populárnych seriálov Ja, spoločníčka či Odkaz. HBO GO však bude patriť blockbusterom – hneď začiatkom mesiaca dostaneš kompletnú sériu Rocky, ktorú aktuálne tvorí 7 dielov (z toho dva pod názvom Creed) a týždeň na to nový Disney remake Mulan.
Čo si tento mesiac vyberieš ty?

Rocky & Creed – filmová séria (1. máj)

Adonis Creed bojuje so životom, aj sám so sebou. Snaží sa zo všetkých síl venovať svojim najbližším a zároveň nezanedbávať prípravu na dôležitý súboj v ringu. Čaká ho silný súper, ktorého meno sa navyše spája s dávnym nešťastím v jeho rodine. Blížiaci sa zápas bude preto nielen náročný, ale aj veľmi osobný.

Spolu s Rockym po svojom boku sa Adonis pokúsi naplniť dávny odkaz a získať odpoveď na otázku, za čo sa oplatí bojovať. Creed je filmom o návrate, ktorý oživí spomienky a znovu pripomenie, čo robí šampióna šampiónom. Posolstvo znie jasne – nezáleží na tom, ako ďaleko vo svojom živote zájdeš, tvoja minulosť a tvoja rodina bude vždy s tebou.

Black Lady Sketch Show II. – seriál (1. máj, každú sobotu nová časť)

Aj druhá séria Black Lady Sketch Show z dielne Robin Thede a výkonnej producentky Issy Rae (Insecure) sa odohráva v magickej realite plnej dynamických vtipných ženských a hosťujúcich slávnych osobností.

Program pozostáva zo skečov v podaní komičiek čiernej pleti, tvoriacich tvrdé jadro seriálu, od Robin Thede a Ashley Nicole Black po Gabrielle Dennis alebo Quinty Brunson. Réžiu seriálu má znova na starosti Dime Davis nominovaná na 2 ceny Emmy.

Ja, spoločníčka III. – seriál (3. máj, každý pondelok nová časť)

Seriál skúma svet luxusných spoločníčok a ich klientov, ktorým tieto „dievčatá na želanie“ poskytujú citové aj sexuálne vzťahy za veľmi vysokú cenu. V tretej sérii antológie sa ocitáme v srdci londýnskej technologickej scény.

Študentka neurovedy, Iris, sa stane spoločníčkou a podmanivým tajuplným vzťahom, ktoré vytvára, úplne prepadá. V hlavej úlohe spomínanej Iris sa objaví Julia Goldani Telles, ktorú možno poznáš z hororu Slender Man alebo kriminálneho seriálu Blue Bloods.

Odkaz III. – seriál (7. máj, každý piatok nová časť)

V posledných desiatich rokoch uchvátili hrdinovia a zloduchovia zo seriálov Upírske denníky a The Originals divákov po celom svete. Ich dedičstvo opäť ožilo v napínavom seriáli Odkaz o ďalšej generácii nadprirodzených bytostí navštevujúcich školu pre nadaných.

Práve tu sa sedemnásťročná dcéra Klausa Mikaelsona Hope, dvojčatá Alarica Saltzmana Lizzie a Josie a mnoho ďalších snažia trochu nekonvenčným spôsobom dospievať a stať sa tou najlepšou verziou seba samého, a to napriek vnútornému vábeniu pekla.

Mulan – film (9. máj)

Nový dobrodružný rodinný film od štúdia Disney je remakom veľmi úspešného rovnomenného animovaného príbehu o odvážnej Mulan a jej ceste bojovníčky za uznaním a rešpektom v starovekej Číne. Keď čínsky cisár vydá nariadenie, že každý muž z rodiny musí odísť slúžiť do cisárskej armády na obranu krajiny pred bojovnými kočovníkmi zo severu, Mulan, najstaršia dcéra váženého cisárskeho bojovníka, zaujíma miesto svojho chorého otca v cisárskej armáde.

V prestrojení za muža prekonáva nástrahy na každom kroku svojej cesty a učí sa využívať svoju vnútornú silu a svoj skutočný potenciál. Táto epická cesta z nej robí nielen váženého a rešpektovaného bojovníka, ale vyslúži si aj rešpekt vďačného národa… a, samozrejme, aj jej hrdého otca.

Relikvia – film (16. máj)

Keď babka Edna nevysvetliteľne zmizne, jej dcéra Kay a vnučka Sam sa ponáhľajú do vidieckeho rodinného sídla, kde po celom dome nachádzajú podivné stopy odhaľujúce Edninu pokročilú demenciu. Ale Edna sa náhle vráti rovnako záhadne, ako zmizla. Kay sa obáva, že jej matka nechce alebo nemôže povedať, kde bola. Sam je nadšená, že má babičku späť.

Keď však začne byť Ednine správanie ešte nepredvídateľnejšie, nadobudnú obe pocit, že ju ovláda akási zákerná temná sila. Celovečerný debut režisérky a scenáristky Natalie Eriky James vnáša do žánru filmov odohrávajúcich sa v strašidelných domoch svieži nádych.

V odbornej starostlivosti IV. – seriál (24. máj, dve časti; 25. máj, dve časti)

Po dlhých jedenástich rokoch opäť vidíme prelomový a nesmierne populárny seriál z dielne izraelských scenáristov. Držiteľka ceny Emmy Uzo Aduba (Mrs. America, Orange is the New Black) ako empatická psychoterapeutka lieči svojich troch pacientov v srdci súčasného Los Angeles. Jedným z nich je opatrovateľ v bohatej rodine, ďalšia krásna tínedžerka tmavej pleti a posledným multimilionár práve prepustený z väzenia.

A áno, dostanú sa aj k psychickým problémom spôsobených globálnou pandémiou a jej dôsledkami v spoločnosti a v súkromnom i pracovnom živote. Navyše, ako je ti iste zrejmé, ani sama terapeutka Brooke to v osobnom živote nemá práve ľahké.

Zdroj: hashtag.sk, HBO GO
Odporúčame