Jon Jones rýpe do Francisa Ngannoua: Ten sa dohodol s konkurenciou UFC

UFC 260

Francis Ngannou (Zdroj: Instagram/ufc)

#Šampión ťažkej váhy UFC Jon Jones sa pustil do Francisa Ngannoua cez sociálne siete. Dôvodom je fakt, že sa Francis dohodol na pôsobení v organizácii PFL.

Zápas, ktorého sa nedočkáme

Jon Jones a Francis Ngannou sú aktuálne najlepšie ťažké váhy sveta zmiešaných bojových umení. Jones pôsobí v prestížnom UFC, kde sa stal po svojom návrate šampiónom heavyweight, keď porazil Francúza Ganeho. Ngannou šampiónom UFC v tejto váhovej kategórii bol taktiež, ale s vedením Ultimate Fighting Championship sa nepohodol na platových podmienkach, skončil mu kontrakt, nepredĺžil ho a stal sa voľným bojovníkom.

Dlho sa hovorilo o tom, predovšetkým v Spojených štátoch amerických, že po návrate Jonesa nájdu Ngannou a UFC spoločnú reč, aby diváci mohli vidieť zápas, ktorý by sa zapísal medzi najsledovanejšie v histórii. Dlhé týždne sa nič neudialo, pričom teraz je už jasné, že meranie síl medzi Ngannoum a Jonesom nie je otázkou dňa, týždňa, mesiaca a ani roka. Otázne je, či vôbec niekedy k nemu dôjde. Skôr sa prikláňame k názoru, že nie.

Jones vs Ngannou (Zdroj: YouTube/kenanK)

Odkazy cez sociálne siete

Tento týždeň bolo oznámené, že sa Francis Ngannou dohodol na zmluve s organizáciou PFL. „Ako o sebe môžeš tvrdiť, že si najtvrdším mužom na svete, keď si zdupkal niekde cez ulicu. Ako to môžeš tvrdiť?“ napísal Jon Jones Francisovi na Twitteri. Ngannou reagoval prakticky okamžite. „Keď s tým nie si v pohode, tak cez tú ulicu prejdi aj ty,“ odpovedal.

Faktom je, že Ngannou dlhší čas nebojoval, pričom teraz je pre neho najdôležitejšie to, aby získal zápasovú prax. Jones zas má jasný plán, tohtoročný duel s dávnym rivalom Stipem Miocicom a potom uvidí, či vôbec ešte bude pokračovať v aktívnej kariére.

Zdroj: hashtag.sk, MMA Junkie
Odporúčame