Colby Covington čaká na svoju šancu: Nebojí sa nikoho, vyzýva aj McGregora

Colby Covington (Zdroj: TW, UFC, MMA Junkie)

#Cez víkend prebehol turnaj UFC 286, ktorý sa konal v Londýne a v hlavnom zápase obhájil titul vo welterovej kategórii do 77 kilogramov Leon Edwards, ktorý si poradil s Kamaru Usmanom. Už druhýkrát za sebou. 

Vyhral (nielen) Edwards

Tento triumf nebol pomyselným víťazstvom iba pre Edwardsa, ktorý rozlúskol trilógiu s Usmanom a potvrdil, že je právoplatným šampiónom. Do pozornosti sa dostal aj Američan Colby Covington, ktorý očakáva, že najbližšie mesiace by mu mohli priniesť šancu na zisk vytúženého welterového opasku. Covington totiž v minulosti s Usmanom prehral, a teda mu vyhovuje, že tento fighter svoj duel o post šampióna nezvládol.

„The Chaos“ Covington si verí, čaká, že v tomto kalendárnom roku dostane šancu bojovať s Edwardsom. Chcel by sa stať šampiónom a Leonovi už stihol odkázať prostredníctvom médií viacero štipľavých otázok. Stihol vyzvať aj Conora McGregora, ktorého „pozval“ do 77ky, i keď írsky bojovník The Notorious doteraz mútil vodu predovšetkým v ľahkej váhe, a teda do 70 kilogramov. „Ak by chcel robiť poriadny biznis, nech sa ozve, bol by to najväčší zápas v histórii UFC,“ nechal sa počuť Američan.

Covington je sebavedomý

Colby zašiel ešte ďalej,  nepríjemne pozdravil aj Khabiba Nurmagomedova, legendu MMA, ktorá ukončila kariéru so skóre 29-0. „Nikdy neprešiel z ľahkej do welterovej kategórie, pretože sa ma bál. Vedel, že som tam, a že mám schopnosti na to, aby som ho zaskočil. Takže, on aj Makhachev by mali prestať rozprávať, pretože svoje slová nevedia doložiť skutkami,“ povedal Covington.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa colbycovington (@colbycovmma)

Jeden z najskúsenejších bojovníkov UFC a fighter, ktorý znamená šou, má pred sebou zaujímavé mesiace, pretože aktuálny vývoj vo svete zmiešaných bojových umení mu hrá do karát fantastickým spôsobom. Teraz je len a len na ňom, aby to využil aj v praxi. Vyzerá, že je pripravený získať opasok.

Sleduj náš TikTok

 

 
 
Zdroj: hashtag.sk, MMA Junkie
Odporúčame