Jiří Procházka a honba za titulom v UFC: Kto mu bude stáť v ceste?

Jiří Procházka šampión UFC

Jiří Procházka s jeho opaskom šampióna UFC (Zdroj: Instagram/jirkaprochazka)

#Český bojovník Jiří Procházka je po zdravotných problémoch v poriadku a je pripravený zabojovať o titul v prestížnom UFC. Už ho raz mal, ale potom sa ho vzdal. Kto mu bude stáť v ceste teraz?

Jiří Procházka nemá problém s nikým

Jiří Procházka získal titul poloťažkej váhy UFC do 93 kilogramov 12. júna 2022 na turnaji UFC 275, kde v závere zápasu dokázal zdolať brazílskeho šampióna Glovera Teixeiru. Český fighter však potom mal zdravotné problémy, a aby neblokoval dianie v UFC, rozhodol sa svojho opasku vzdať. Ten mohol získať jeden z dvojice Ankalaev – Blachowicz, ale v tomto súboji sa zrodila remíza. Napokon sa šampiónom v 93ke stal Jamahal Hill.

Akoby však táto divízia v UFC bola zľahka prekliata. Aj Hill sa totiž zranil na ďalší čas a svoj opasok prenechal ďalším. Na uplynulom turnaji UFC 291 proti sebe v poloťažkej váhe nastúpili Alex Pereira a Jan Blachowicz. Prvý menovaný „Poatan“ vyhral nad poľským veteránom na body. Zaujímavosťou je, že išlo o jeho prvý zápas po prechode zo strednej váhy (do 84 kg). 

Pereira úlohu zvládol a vypýtal si titulovú šancu. Práve on, ktorý v minulosti zdolal aj hviezdneho Israela Adesanyu, by mal byť ďalším súperom českého bojovníka Jiřího Procházku. Čech je pripravený nastúpiť proti komukoľvek, jeho cieľom je získať titul. V tejto chvíli nie je isté, kedy by sme duel Pereira – Procházka mohli vidieť, ale očakáva sa, že ich meranie síl prebehne v tomto kalendárnom roku.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame