Attila Végh vs Karlos Vémola 2: Zápas, ktorý bude pod holým nebom?

Attila Végh

Attila Végh a Karlos Vémola počas vyhlasovania víťaza zápasu storočia (Zdroj: Instagram/Oktagon MMA)

#Legendárny „zápas století“ medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom prebehol v novembri 2019 na turnaji Oktagon 15. Už to budú takmer 4 roky a odveta medzi týmito MMA legendami stále nemá presný dátum.

Attila Végh vs Karlos Vémola 2

Na uplynulom turnaji Oktagon 45 na pražskej Štvanici sa vrátil do ostrého zápasového kolotoča český veterán Karlos Vémola. Populárny „Terminátor“ si pripísal ďalší kariérny triumf, keď vo vyrovnanom a vypätom zápase zdolal argentínskeho bojovníka Lucasa Alsinu. Ďalším protivníkom českej MMA ikony bude v októbri v Bratislave slovenský fighter Pavol Langer. Vémola si to s ním v klietke rozdá o titul v poloťažkej váhe do 93 kilogramov.

Karlosova kariéra sa blíži ku koncu, čo priznal aj samotný bojovník. Pred tým, ako symbolicky položí rukavice do stredu klietky však chce „odvetu století“ s Attilom Véghom. Tento zápas bol pôvodne na programe v tomto kalendárnom roku, ale organizácia Oktagon MMA ho z rôznych dôvodov nestihne. Aj promotéri však na Štvanici naznačili, že toto meranie síl je v riešení, pričom, ak sa neuskutoční v roku 2023, takmer určite budeme jeho svedkami v nasledujúcom roku. Samozrejme, za predpokladu, že obe hviezdy budú zdravé a pripravené.

Vo veľkom sa hovorí o tom, že odveta storočia môže prebehnúť pod holým nebom na futbalovom štadióne. Pre Oktagon MMA by to bol ďalší krok vpred, pre Vémolu s Véghom priam famózny záver kariéry, pričom takýto turnaj by mal potenciál futbalový stánok vypredať. Najreálnejšími možnosťami sú Bratislava a Praha, pričom teraz je priskoro špekulovať o tom, kde by turnaj takého rangu mohol byť. Celú situáciu budeme aj naďalej pozorne sledovať. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame