Jiří Procházka si chce ísť po titul v UFC, toto má byť jeho súper: Kedy nastane jeho návrat do klietky?

Jiří Procházka šampión UFC

Jiří Procházka s jeho opaskom šampióna UFC (Zdroj: Instagram/jirkaprochazka)

#Český MMA bojovník Jiří Procházka vie, kedy by chcel mať svoj ďalší zápas. Presný dátum zatiaľ známy nie je, ale čoskoro sa to môže zmeniť. BJP nenastúpil od leta 2022, jeho cieľ ostáva jasný – titul v poloťažkej váhe UFC do 93 kilogramov. 

Procházka chce byť najlepší zo všetkých

„Nezáleží mi na tom, kto proti mne bude stáť, chcem byť najlepší zo všetkých,“ nechal sa počuť český fighter. „Momentálne som na kempe, kde sa zlepšujem na zemi aj v postoji, pracujem na svojom jiu-jitsu a aj grapplingu,“ uviedol Jiří Procházka, ktorý sa naposledy objavil v klietke UFC v júni 2022. Vtedy bol jeho súperom Brazílčan Glover Teixeira a v hre bol titul poloťažkej váhy organizácie.

Čech sa zmocnil opasku, keď súpera ukončil približne tridsať sekúnd pred koncom posledného kola. Potom sa ale Jiří zranil a po dohode s vedením UFC sa svojho titulu vzdal. Oň odvtedy bojovali Blachowicz, Ankalaev aj Hill, momentálne je poloťažká divízia bez šampióna: „Chcem titul. Neviem, kedy budem mať svoj ďalší zápas, ale viem, že bude titulový. Rád by som sa vrátil do konca tohto kalendárneho roka. Poďme sa teda rozprávať o dátumoch a uvidíme, kde bude priestor.“

Súperom Jiřího Procházku by mal byť Brazílčan Alex Pereira, ktorý naposledy zdolal Poliaka Jana Blachowicza. „Myslím si, že by mal byť mojím ďalším protivníkom. Máme šancu urobiť zápas, ktorý bude baviť ľudí. Odveta s Gloverom teraz veľký zmysel nedáva. Alex je akoby jeho ďalšou verziou, akurát je lepší v postoji. Áno, tohto súpera by som si prial,“ dodal BJP v aktuálnom rozhovore. Očakáva sa, že bitka Pereira vs Procházka by skutočne mohla prebehnúť ešte v roku 2023. Oficiálne ale nič potvrdené nebolo. 
Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, mmafighting.com
Odporúčame