Conor McGregor a antidopingový program UFC: Kde je problém?

Conor McGregor (zdroj: YouTube/ Boxing & MMA Empire)

#Írsky MMA bojovník Conor McGregor vzbudzuje pozornosť, aj keď práve nezápasí v klietke. The Notorious je aktuálne témou číslo 1 kvôli dopingovým pravidlám organizácie UFC.

Stíha Conor McGregor tohtoročný zápas?

Rodák z Dublinu je momentálne trénerom v rámci reality show The Ultimate Fighter 31. Proti nemu stojí Michael Chandler, pričom celá séria TUF 31 má vyvrcholiť v závere tohto roka vzájomným zápasom medzi McGregorom a Chandlerom v ľahkej váhe do 70 kilogramov.

Keď chce fighter nastúpiť na duel v UFC, musí byť minimálne šesť mesiacov súčasťou antidopingového programu organizácie, na ktorý dohliada agentúra USADA. A keďže v kalendári svieti už júl, všetkým je jasné, že do konca roka ostáva menej ako šesť mesiacov.

Háčik je v tom, že McGregor, ktorý naposledy v UFC nastúpil pred dvoma rokmi, nie je súčasťou spomínaného antidopingového programu. „Stále sa doň nezapojil, neviem vám k tomu povedať viac. Uvidíme, ako to dopadne,“ nechal sa počuť prezident UFC Dana White.

Matematicky teda nevychádza, aby Conor tento rok pod vlajkou UFC bojoval. „Uvidíme, čo USADA povie. Conor stále zápas stihnúť môže a jeho duel s Chandlerom bude tento rok,“ nerobí si ťažkú hlavu White.

Rovnaké pravidlá by mali platiť pre všetkých, ale McGregor v minulosti už viackrát vedel prekvapiť riešením rôznych druhov problémov. Ak by ale The Notorious skutočne tento rok nenastúpil, je otázne, či sa vôbec ešte niekedy vráti. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: Hashtag.sk, UFC, Twitter, YouTube, MMA FIghting, MMA Junkie
Odporúčame