Jerry Lee, Strapo, Palermo, Sergei či Pater Capo: Toto je UZI. Nový banger?

Zostava ako lusk a zároveň zostava, ktorú by si možno na spoločnom tracku nečakal. Producent Jerry Lee dal dokopy skutočne line up, ktorý chceš počuť. Poďme si prestaviť skladbu UZI, novinku, o ktorej budeš v nasledujúcich dňoch, týždňoch či dokonca mesiacoch určite viackrát počuť. Ešte pred tým ako si ju pustíš, odporúčame, aby si sa zameral na zvuk samotný. Ten je totiž naozaj prvotriedny.

To, že Jerry Lee je super, to vieme. A vieme to už dlhšie. V uplynulých rokoch sa objavil na viacerých trackoch, ktoré si získali priazeň aj vďaka tomu, že on ne robil hudbu. A v skladbe UZI sa stretáva naozaj zaujímavá kombinácia rapperov. Poďme sa na to bez zbytočných slov pozrieť, track ti pripájame hneď po týmto odstavcom.

Zaujímavosťou je, že v čase, kedy píšeme tieto riadky, má tento song iba 16 označení „nepáči sa mi to“ na YouTube, čo je pri približne 10 tisíc pozretiach naozaj dobré číslo. Palerma určite poznáš, v tejto skladbe má slohu, ktorá sa ti dostane pod kožu a bude ti hrať v hlave aj dlho po tom, čo UZI vypneš. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal Pater Capo, ktorý možno nie je taký populárny ako ostatné mená v tomto zozname, ale rozhodne má čo ponúknuť. A ktovie, možno mu tento feat pomôže v ďalšej kariére. Športových milovníkov určite zaujme, že spomína, že je fanúšikom talianskeho futbalového klubu AC Miláno.

Sergei Barracuda nesklamal, ukázal, že má zásobu flowu aj lyricsov, jeho slová majú zmysel a opäť si môžeš všimnúť aj to ako sa vyslovene so samotným rapom hrá. Odporúčame si UZI pustiť viackrát, nech to lepšie precítiš. Skladba má 3 minúty a 35 sekúnd, čo je vzhľadom na aktuálne trendy celkom slušná porcia hudby. Netreba zabudnúť na official street video, a teda na videoklip, v ktorom sa stretáva viacero prvkov a celý track posúva ešte o úroveň vyššie. Koniec koncov, tak by to aj malo byť. Nech video song posúva, nie opačne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
3 dôvody, prečo má Dame v SK rap game vlastnú ligu

To najlepšie na koniec? To necháme na vás, ale posledným interpretom, ktorý sa na tracku objavuje je jediný a jedinečný Strapo. Korunovaný kráľ slovenského freestyleu a chlapík, ktorý vždy povie, čo si myslí, i keď sa to ostatným niekedy nepáči, sa na skladbe objavuje po dlhšom čase, čo ale vôbec nevadí, práve naopak, ľudia sa o to viac tešili na jeho slohu. A on nesklamal. Strapo sa baví hudbou, podobne ako Sergei, hrá sa s rapom, hrá sa so slovami, nechýbajú metafory, nechýba výpovedná hodnota a môžeme k tomu napísať zrejme asi len to, že sa tešíme na to, že v tomto kalendárnom roku budeme od neho počuť viacej novej hudby.

Foto: Strapo na natáčaní videoklipu k skladbe UZI, IG profil Strapo

Odporúčame