Jeden televízor, zábava pre celú rodinu: Samsung Neo QLED TV sa stane stredobodom vašej inteligentnej domácnosti

Ovládnite svoju domácnosť so Samsung AI TV

Ovládnite svoju domácnosť so Samsung AI TV (Zdroj: Samsung)

#Vyjsť v ústrety všetkým členom rodiny nie je v prípade domácej zábavy vždy jednoduché. Našťastie existujú zariadenia, ktoré dokážu uspokojiť filmových fajnšmekrov, náruživých hráčov aj priaznivcov inteligentnej domácnosti. Reč je o najnovších televízoroch od Samsungu.

Televízor v úlohe ústredného bodu domácej zábavy nie je nič prevratné – pri televíznych obrazovkách sa koniec koncov schádzame už desiatky rokov. Mohlo by sa zdať, že priniesť v súvislosti s tým nejakú novinku je takmer nemožné, avšak nová séria televízorov Neo QLED a OLED od Samsungu ponúka nielen pohľad do budúcnosti televíznej zábavy, ale taktiež inteligentných domácností.

Špičkové zážitky zo sledovania vďaka AI

Vlajková loď série Neo QLED, televízor Neo QLED 8K QN900D, je doposiaľ najinteligentnejším televízorom od Samsungu, a preto získal prezývku Samsung AI TV. Vďačí za to procesoru 8K NQ8 AI Gen3, ktorý disponuje osemkrát väčším počtom neurónových sietí než jeho predchodca. To znamená, že dokáže v reálnom čase analyzovať a optimalizovať sledovaný obsah na úroveň 8K. To, samozrejme, platí ako pre televízne programy, tak pre obsah v aplikáciách, ako YouTube, Max alebo Netflix. Nech už teda preferujete sledovanie na akejkoľvek platforme, pokiaľ ide o kvalitu, nikdy neprídete skrátka.

Rozlíšenie navyše nie je jediným aspektom, v ktorom Samsung AI TV vyniká. Umelá inteligencia dokáže zvýrazniť a zjemniť pohyb objektov aj textov. To ocenia predovšetkým fanúšikovia športu, ktorí si vďaka tomu vychutnajú všetky športové udalosti v dokonalej ostrosti. Členovia domácnosti obľubujúci skôr filmové zážitky sa môžu tešiť na špičkový zvuk Dolby Atmos, opäť podporený inteligentnými funkciami AI. Zatiaľ čo funkcia AI Aktívne zosilnenie hlasu Pro (Active Voice Amplifier Pro) dokáže „vytiahnuť“ hlasy z pozadia a podporiť tak zreteľnosť dialógov, Object Tracking Sound Pro vás postaví do stredu deja. Zvuk budete počuť zo všetkých smerov, ako keby ste sa pohybovali priamo uprostred scény.

Ovládnite svoju domácnosť so Samsung AI TV
Ovládnite svoju domácnosť so Samsung AI TV (Zdroj: Samsung)

Hry XBOX bez konzoly? To vôbec nie je problém

Novú éru ponúkajú televízory Samsung Neo QLED a OLED (dostupné v rozlíšeniach 8K a 4K) aj hráčom. Prostredníctvom integrovanej aplikácie XBOX alebo NVIDIA GeForce Now už nemusíte míňať peniaze na fyzické konzoly. O optimálne nastavenie obrazu a zvuku sa postará AI Herný režim. Zostáva už len zobrať do ruky herný ovládač a pustiť sa do hrania.

Samsung, samozrejme, počíta aj s tým, že televízor bude každý člen domácnosti využívať po svojom. Operačný systém Samsung Tizen OS umožňuje vytvoriť až 4 používateľské účty, teda pre celú rodinu, pričom každý profil je možné nastaviť tak, ako dotyčnému vyhovuje. Televízor vtedy funguje ako plnohodnotné multimediálne centrum, ktoré ponúka každému obsah podľa jeho vlastných preferencií. Chcete preskúmať najnovšie herné tituly? Objavovať zaujímavé seriály? Zacvičiť si so svojím obľúbeným trénerom? S televízorom Samsung si príde na svoje naozaj každý.

Ovládnite svoju domácnosť so Samsung AI TV
Ovládnite svoju domácnosť so Samsung AI TV (Zdroj: Samsung)

Bezpečné veliteľstvo vašej inteligentnej domácnosti

Perfektnou audiovizuálnou zábavou však možnosti TV od Samsungu nekončia. Televízor môžete využiť okrem iného ako ovládacie centrum svojej inteligentnej domácnosti. Platforma SmartThings Hub, podporujúca štandardy HCA a Matter, totiž dokáže jednoducho prepojiť akékoľvek kompatibilné smart zariadenia. Tie je možné následne ovládať priamo prostredníctvom televíznej obrazovky – televízor napríklad zvládne zapnúť či vypnúť svetlá podľa úrovne jasu.

Vedeli ste, že hackeri dokážu využiť zraniteľnosť v zariadeniach inteligentnej domácnosti a dostať sa cez ne k heslám, PIN kódom, používateľským účtom na streamovacích platformách a k ďalším citlivým údajom? Rozsiahle schopnosti televízorov Samsung idú preto ruka v ruke s tou najvyššou úrovňou zabezpečenia. Platforma Samsung Knox funguje ako spoľahlivé kybernetické opevnenie, ktoré udržuje vaše dáta v bezpečí. Každý člen rodiny tak môže využívať nespočetné možnosti televízorov Samsung Neo QLED a OLED celkom bez limitov.

Ovládnite svoju domácnosť so Samsung AI TV
Ovládnite svoju domácnosť so Samsung AI TV (Zdroj: Samsung)
Zdroj: PR článok
Odporúčame