Je rozhodnuté! Bratislava BUDE mať ohňostroj, vraj kvôli bezpečnosti

Foto: unsplash.com

#Po nešťastnej udalosti spred pár týždňov, kedy v prešovskom paneláku vybuchol plyn a sedem ľudí zomrelo či zostalo bez strechy nad hlavou, sa v našej krajine zdvihla vlna solidarity. Okrem materiálnej či finančnej pomoci jednotlivcov, sa rozhodli pomôcť aj celé mestá.

Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Košice a mnoho ďalších miest sa rozhodlo zrušiť tradičný silvestrovský ohňostroj. Peniaze, ktoré by putovali „do vzduchu“ radšej venujú obetiam prešovskej tragédie. Aj preto bolo otázne, ako sa k tejto situácii postaví hlavné mesto.

Na prekvapenie mnohých, ohňostroj v Bratislave bude. Na Facebooku je vytvorená udalosť s názvom „Ohňostroj na Dunaji 2019“, pričom usporiadavateľom je samotné mesto na čele s primátorom Matúšom Vallom. Ako sa píše v popise udalosti, pripravený je polnočný ohňostroj, ktorý bude tradične odpálený z plavidla uprostred rieky Dunaj s hudobnou kulisou. Bratislavčanky a Bratislavčania sa môžu prísť do centra na Hviezdoslavovom námestí zabávať už od 21:30 do 2:00, kde bude zábava pod holým nebom. Vymeňte petardy za zážitok z mestského ohňostroja a príďte sa s nami zabaviť!“

Foto: FB/ Ohňostroj na Dunaji 2019

Jedným z dôvodov, pre ktorý sa rozhodlo vedenie mesta pre veľký ohňostroj, môže byť údajne bezpečnosť. Organizované podujatie tohto typu vytvára bezpečné prostredie, v ktorom spoločne môžeme privítať Nový rok v priateľskej atmosfére. Vždy je lepšie, keď ľudia privítajú Nový rok spoločne v bezpečnom prostredí namiesto rôznych mestských uličiek a námestí, kde oveľa ľahšie môže dôjsť k nešťastiu,“ píše sa ďalej v popise udalosti. Čo si o tomto kroku myslíš ty? Podporuješ ohňostroje na Silvestra?

Napriek tomu treba ale povedať, že Bratislava tiež pomohla ľuďom, ktorých sa dotkla tragédia na východe Slovenska. „Bratislava podala Prešovu pomocnú ruku nenávratnou finančnou pomocou 20-tisíc eur,“ píše sa na bratislava.dnes24.sk.

Odporúčame