Jar je takmer tu: Je čas začať športovať vonku!

Jar je takmer tu… je čas začať športovať vonku!

Jar je takmer tu… je čas začať športovať vonku! (Zdroj: Soloviova Liudmyla / Shutterstock.com)

#S prichádzajúcou jarou a teplejším počasím sa aj športovaniu môžeme konečne venovať vo vonkajšom prostredí. Veď kto by nemal rád pocit teplého slnka na tvári a pofukovanie jemného vánku v prebúdzajúcej sa prírode? 

Na ktoré športy by ste na jar nemali zabudnúť?

Bicyklovanie či kolobežkovanie

Zazimovaný bicykel môžete pomaly podrobiť jarnej kontrole a chystať sa na novú sezónu. Nezabudnite si zadovážiť riadne cyklistické oblečenie a samozrejme vhodnú obuv. Okrem oblečenia je potrebné nosiť kvalitnú cyklistickú helmu, ktorá vás spoľahlivo ochráni pri akejkoľvek nehode na cestách. 

Veľmi obľúbenou alternatívou ku bicyklovaniu predstavujú v dnešnej dobe elektrobicykle alebo kolobežky. Pokiaľ by ste tieto varianty radšej najskôr vyskúšali, využite bazárové bicykle, elektrobicykle a kolobežky, ktoré sú síce z druhej ruky, ale stále vám dokážu dobre poslúžiť. 

Beh

Beh je veľmi obľúbeným športom, ktorý precvičí celé telo, pomôže vám zlepšiť kondíciu a zároveň je prakticky zadarmo. Jediné, čo k behaniu potrebujete, je kvalitná športová obuv. 

Pri pravidelnom behaní sa oplatí do obuvi skutočne investovať, pretože pri nesprávnom výbere môžu pri behu trpieť nielen kolená, ale aj bedrové kĺby. Takže základ sú kvalitné tenisky a samozrejme bežecký outfit.

(Zdroj: Dirima / Shutterstock.com)

Hiking alebo pešia turistika

Hiking nie je len tak hocakou prechádzkou v parku, ale dokáže vám naozaj rozprúdiť krv v tele. Pokiaľ k prechádzke pridáte palice, rozhýbete nielen spodnú časť tela, ale aj vrchnú polovicu. Pešia turistika predstavuje skvelú alternatívu kardio cvičenia pre udržanie zdravia vášho srdca. 

Outdoor relaxačné cvičenia 

Chcete dopriať telu riadnu dávku pohybu a upokojiť svoju dušu? Pobyt na čerstvom vzduchu spojený s koordinovaným pohybom dostane vaše telo a dušu do vzájomnej harmónie. Zároveň vám pobyt v prírode pomôže znížiť krvný tlak, odbúrať stres a posilniť imunitný systém.

Pobyt vonku dokáže uvoľniť telo aj myseľ, ak k tomu pridáte ešte pohyb, dostanete dokonalú kombináciu, ktorá vás udrží zdravých. Tak čo poviete? Ktorým jarným športom začnete?

Zdroj: PR článok
Odporúčame