Chcel sa zmeniť na psa: Realistický kostým kólie Japonca vyšiel takmer trinásťtisíc!

Istý muž z Japonska si splnil svoj sen a „stal sa“ psom (Zdroj: Unsplash/Chloe/Evans)

#Nejaké sny má v živote asi každý. Niekto sníva napríklad o úspešnej kariére, niekto o dokonalom rodinnom živote, no a niekto sníva o tom, že sa z neho stane pes. Istý muž z Japonska sa chcel stať týmto štvornohým zvieraťom tak veľmi, že do svojho neobvyklého sna neváhal investovať nemalú sumu peňazí. Za svoj kostým, ktorý je (takmer) na nerozoznanie od skutočnej kólie, podľa Insider zaplatil približne 2 milióny japonských jenov, čo je v prepočte zhruba 12 700 eur.

Splnený sen

Muž, na sociálnych sieťach známy ako Toco, zdieľal na Twitteri video, v ktorom sa váľa po zemi a „labou“ gestikuluje do kamery ešte v apríli minulého roku. Svoj „psí život“ odvtedy dokumentuje aj na Youtube, kde si stihol získať už viac ako 54-tisíc sledovateľov.

„Chcel som byť zviera a tak som sa stal kóliou,“ uvádza sa v popise kanála.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa トコ(toco) (@toco.ev)

Toco sa v jednom z videí svojim sledovateľom predstaví, a v ďalšom sa, samozrejme v kostýme, snaží hrať stolný tenis. Minulý mesiac pridal video zo svojho výletu do parku, kde sa stretol s ďalšími, tentoraz ale skutočnými psami a ich majiteľmi. Ako sa môžeš dozvedieť z popisu, video vzniklo ešte minulý rok, kedy Toco poskytol rozhovor nemeckej televíznej stanici RTL.

V parku predviedol pár trikov a hoci ho pár okoloidúcich radšej zďaleka obišlo, mnohí sa so záujmom pristavili a fotili ho. Tí štvornohí boli ale z Toca viditeľne zmätení.

„Jasné, že psy sa nedali oklamať, veria svojmu čuchu,“ poznamenal pod videom jeden z komentujúcich.

„Toto je najbizarnejšia a najšialenejšia vec, akú som kedy videl,“ napísal ďalší.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa トコ(toco) (@toco.ev)

<script>

Prečo práve kólia?

Za prepracovaným zvieracím kostýmom stojí japonská spoločnosť Zeppet, ktorá sa venuje tvorbe modelov najmä pre televízny a filmový priemysel.

„Na žiadosť klienta sme vytvorili model psieho kostýmu. Navrhli sme ho podľa kólie a ide o realistickú reprodukciu vzhľadu skutočného štvornohého psa,“ uviedla spoločnosť.

V rozhovore pre japonský portál MyNavi vysvetlil, že kóliu si vybral preto, aby jej dlhá srsť zamaskovala ľudské črty jeho postavy.

„Rozhodol som sa pre kóliu, pretože keď si to oblečiem, vyzerá to reálne. Moje obľúbené zvieratá sú štvornohé, predovšetkým tie roztomilé. Tak som si vybral kostým kólie, môjho obľúbeného psieho plemena,“ povedal Toco.

Tvorba Tocovho kostýmu trvala spoločnosti Zeppet 40 dní a ako uviedol jej hovorca, bolo to najmä kvôli diametrálnym odlišnostiam medzi kostrou psa a kostrou človeka. Asi časovo najnáročnejšou časťou celého procesu bolo pre dizajnérov prísť na spôsob, ako kostým čo najviac priblížiť skutočnému psovi.

„Pozbierali sme fotografie z rôznych uhlov, aby sme krásnu srsť kólií čo najvernejšie zreprodukovali a vymýšľali sme ako zabezpečiť, aby bola čo najviac prirodzená,“ uviedol hovorca spoločnosti Zeppet.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, insider.com
Odporúčame