Takýto UFC turnaj tu nebol už dlhé roky: Uragán ukončení a štipľavá výzva pre šampióna Procházku

Jamahal Hill a Thiago Santos

Jamahal Hill a Thiago Santos v súboji (Zdroj: Instagram/UFC)

#Americký bojovník Jamahal Hill zvládol súboj s bývalým titulovým vyzývateľom Thiagom Santosom a pripísal si 3. ukončenie pred limitom v rade. Po zápase opäť vyzval Jiřího Procházku, ktorý sa stal šampiónom po brutálnej vojne s Gloverom Teixierom. Rovnako ako v hlavnom zápase, tak aj v každom ďalšom počas nočného turnaja skončili všetky súboje pred limitom, čo sa v UFC neudialo už niekoľko rokov.

Sladké sny

Jamahal Hill, prezývaný ako „Sweet Dreams“, nastupoval do zápasu s Thiagom Santosom z pozície výrazného favorita. Američan mal však pomerne prispatý úvod a bývalý súper Jona Jonesa si pripísal prvé kolo na svoju stranu. V druhej päťminútovke mu už však začal dochádzať kyslík a ledva sa v ňom Hilla dotkol.

V momente, keď Santos pochopil, že v postoji to už na Hilla platiť nebude, odhodlal sa k takedownu a presunutiu súboja na zem. Výbušný Američan mu však zakaždým dokázal vstať a napriek tomu, že si Santos pripísal u bodových rozhodcov 3. kolo na svoju stranu, do šampiónskych kôl išiel enormne vyčerpaný.

To sa na ňom podpísalo už od začiatku 4. kola, v ktorom Hill stupňoval svoju dominanciu. Santosovi nevyšiel ani jeden pokus o takedown a unaveného Brazílčana už Jamahal Hill nemal problém ukončiť na TKO. Hlavný rozhodca Herb Dean dal Thiagovi Santosovi ešte veľa príležitostí, aby sa z tvrdých úderov zotavil, no po prelezení Hilla do plného mountu a následnej salve úderov súboj ukončil v 4. kole.

Hill chce Procházku, bude si však musieť počkať

Úradujúcim šampiónom poloťažkej váhy je v organizácii UFC Čech Jiří Procházka. Ten momentálne čelí výzvam zo všetkých strán. Pôvodne sa uvažovalo o súboji s Janom Blahowiczom na európskej pôde. Vzhľadom na priebeh a atraktivitu zápasu s Gloverom Teixeirom je však dohadovanie ich okamžitej odvety takmer ukončené.

Okrem Blachowicza a Teixeiru má o zápas s Procházkom záujem aj Magomed Ankalaev, ktorý je považovaný za najväčšieho čierneho koňa poloťažkej váhy. O slovo sa teraz prihlásil už aj Jamahal Hill, ktorý sa však v rebríčku posunie až za Teixeiru s Blachowiczom. Je ale možné, že po ďalšej prípadnej výhre pred limitom bude ďalším titulovým vyzývateľom práve americký „Sweet Dreams“.

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame