V tomto obchode ťa dnes pri pokladniach prekvapia jablká: Mal by si ich jesť denne

ruka berúca si jablká

Zdroj: PR článok

#Poznáš slovenské príslovie, podľa ktorého už jedno jablko denne nahradí lekára? Pravdou je, že v aktuálnom sychravom období patria jablká medzi naše najvzácnejšie poklady. Aj keď ti viac chuta iné druhy ovocia alebo zeleniny, hlavné je mať ich na tanieri čo najčastejšie.

„Základom jedálnička, ktorý zodpovedá zásadám zdravej výživy, je konzumácia aspoň piatich dávok čerstvého ovocia a zeleniny denne“, hovorí odborníčka na výživu doc. MUDr. Katarína Babinská, PhD. a dodáva: „Ide o cenný zdroj vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a zložiek s ochrannými účinkami pre ľudský organizmus, ako sú polyfenoly, flavonoidy či karotenotidy.“

  • Jedno väčšie jablko ti dodá pätinu z potrebného množstva vlákniny a približne desatinu z dennej dávky vitamínu C.
  •  Najviac živín sa nachádza v šupke. Pred konzumáciou preto jablko dobre umy, ale podľa možnosti nešúp.
  •  Pokiaľ si chceš jablká uchovať čerstvé čo najdlhšie, ulož ich na tmavé, vlhké a chladné miesto.

Štvrtkové jablkové prekvapenie

Vedel si, že v Kauflande počas celého roka nájdeš viac ako 320 druhov ovocia a zeleniny? Vďaka tomu nemusí byť zdravé stravovanie vôbec zložité. Inšpiráciou pre košických zákazníkov môže byť prekvapenie, ktoré ich počas celého dnešného dňa čaká na predajni na Popradskej ulici. Namiesto obvyklých sladkostí a žuvačiek sa pri pokladniach nachádzajú šťavnaté slovenské jablká. Projekt s názvom Kaufland za zdravú výživu aj touto cestou upozorňuje na jej dôležitosť.

„Ako zodpovedná spoločnosť sa dlhodobo zaujímame a zasadzujeme za vyvážené stravovanie, preto našim zákazníkom ponúkame čoraz viac zdravých a čerstvých potravín. Zároveň podnikáme množstvo krokov vo vzdelávaní detí v tejto oblasti, aby si pozitívny vzťah k strave i pohybu budovali už od najútlejšieho veku,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca Kaufland Slovensko.

muž s jablkom a papierovou nákupnou taškou
Zdroj: PR článok

Budovanie správnych návykov sa začína už v detstve

„Ovocie či zelenina by nemali chýbať v desiatových balíčkoch našich školákov. Je dôležité viesť deti k ich každodennej konzumácii,“ potvrdzuje MUDr. Babinská. S týmto cieľom Kaufland už štvrtý rok po sebe realizuje projekt Čerstvé hlavičky, do ktorého sa najnovšie okrem základných škôl zapojili aj škôlky. Deťom tak počas celého školského roka zadarmo venuje 130 000 kilogramov ovocia a zeleniny.

Spoločnosť tiež spolupracuje s občianskym združením Skutočne zdravá škola, ktoré podporuje vo viacerých aktivitách, zameraných na zmenu stravovacích návykov u detí. K zdravej životospráve však okrem vyváženej stravy patrí aj dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, a to v každom veku. Aby sa mladí opäť trochu rozhýbali, Kaufland v roku 2022 vybudoval 5 športovo-oddychových areálov K Park po celom Slovensku a ďalšie 2 ešte pribudnú v Dolnom Kubíne a Bratislave. Po obrovskom záujme verejnosti reťazec rovno vyhlásil 2. ročník súťaže , do ktorej sa môžeš do 5. októbra zapojiť aj ty.

Miesto pre tvoje zdravšie nákupy

Kaufland snahu svojich zákazníkov o lepšiu životosprávu podporuje nielen celoročnou širokou ponukou kvalitných potravín, ale tiež jasným zameraním sa na zdravú výživu.

  • Ak si chceš vyskladať svoj jedálniček tak, aby v ňom nechýbali žiadne dôležité zložky, pomôže ti označenie Nutri-Score .
  •  Ako jeden z prvých na Slovensku používa toto označenie Kaufland, ktorý ho umiestňuje na výrobky svojich privátnych značiek.
  •  Pokiaľ ťa zaujíma budúcnosť našej planéty, uprednostňuj pri nákupoch širokú ponuku kvalitných potravín s označením BIO . Môžeš sa spoľahnúť, že boli vypestované alebo vyrobené v súlade s podmienkami ekologického poľnohospodárstva, a pritom nemusia byť vôbec drahé.
  • Na výber máš až 455 výrobkov s týmto označením, pričom viac ako tretina sa predáva pod privátnou značkou K-Bio.


Zdroj: PR článok
Odporúčame