Prichádza multiplayerovka It Takes Two: Čaká ťa zaujímavý príbeh, ktorý si však nezahráš sám

Prichádza nová multiplayerovka od tvorcov A Way Out

Prichádza nová multiplayerovka od tvorcov A Way Out (Zdroj: Electronic Arts)

#Poznáš to – hráči sa väčšinou delia na dve skupiny. Jedni majú radi multiplayerové hry, druhí zasa offline príbehovky. V marci však do predaja prichádza hra, ktorá by to mohla zmeniť. Predstavujeme ti It Takes Two, kooperatívnu zábavnú hru od štúdií Hazelight a Electronic Arts.

V čom však spočíva princíp takejto hry? Ak máš už za sebou kampaň podobnej A Way Out, tak asi vieš, čo ťa čaká. V hre vystupujú dve postavy, pričom každý hráč ovláda len jednu. Na splnenie rôznych úloh a prekážok však treba dôvtip oboch.

Novú hru It Takes Two si zahráš jedine vo dvojici
Novú hru It Takes Two si zahráš jedine vo dvojici (Zdroj: blog.playstation.com)

Nepredvídateľný príbeh dvoch bábik

Na začiatku hry si treba rozdeliť role. Jeden hráč bude ovládať Codyho a druhý May. Táto manželská dvojica sa kvôli kúzlu premenila na bábiky. Spoločne uviazli vo svete plnom fantázie a čaká na nich množstvo nepredvídateľných nástrah. Ak sa majú zachrániť a vrátiť do svojho sveta, musia spolupracovať a obnoviť svoj zničený vzťah.

Štúdio Hazelight je majstrom na poli kooperatívnych multiplayerových hier. Úzko spolupracujú s gigantom Electronic Arts, ktorý im poskytuje peniaze a platformu EA Play na realizovanie svojich projektov. Po hre A Way Out z roku 2018 ide o ich druhý spoločný projekt na poli co-op adventúr, tentokrát sa však miesto brutálnej väznice pozrieme do fantasy sveta.

Novú hru It Takes Two si zahráš jedine vo dvojici
Novú hru It Takes Two si zahráš jedine vo dvojici (Zdroj: blog.playstation.com)

Zábavný svet plný fantasy prvkov

Hra ponúka nielen dve zaujímavé postavy a krásny svet, ale aj rôzne úrovne, na ktorých sa preverí ich spoločné puto. Čaká ťa množstvo zábavných momentov a nečakaných prekážok. Užiješ si napríklad gangsterské veveričky či pilotovanie pánskych spodkov. Tvorcovia sľubujú aj jedinečný metaforický zážitok, ktorý sa dostaví najmä náročnejším hráčom.

Heslo pre túto hry je jednoduché: spoločne sme lepší. Dokazovať to bude aj unikátny herný engine, vytvorený štúdiom Halelight práve pre svoje hry A Way Out a It Takes Two. Štúdio by hrou chcelo aj v týchto ťažkých časoch dať ľudom najavo, že na cestu vpred je dôležitá spolupráca.

Novú hru It Takes Two si zahráš jedine vo dvojici
V tejto hre bude dôležitá spolupráca  (Zdroj: blog.playstation.com)

Predstav si multiplayerovú príbehovku

Ako sa dá hrať online príbehovka? Obrazovka je rozdelená na dve časti a každý hráč vie ovládať len jednu z nich. Ak si na začiatku zvolíš Codyho, za May si už nezahráš. Musíš síce zvládnuť všetky výzvy a nástrahy, často sa však tvoja herná linka spojí s kamarátovou. Jednoducho si predstav hojdačku seesaw, na ktorej potrebuješ dvoch ľudí, aby si sa mohol ty sám hojdať. Tak to funguje aj v It Takes Two.

Ak nepriložíš ruku k dielu, tvoj spoluhráč sa taktiež ďalej nepohne. Vďaka split-screen obrazovke vždy vidíš svoju oblasť, aj ale oblasť svojho kamaráta a cez spoločný hovor môžete riešiť hádanky spolu. Po tom, čo ju s kamošom dohráš, ju nezabudni skúsiť znova, tentokrát si však vymeňte charaktery. Uvidíš, že hra pôsobí z druhého pohľadu inak.

Novú hru It Takes Two si zahráš jedine vo dvojici
Ak vyskúšaš hru v opačnom garde, naberie nový rozsah  (Zdroj: blog.playstation.com)

Ako funguje pripojenie

Môžeš sa pýtať, ako sa dá hrať jedna zakúpená hra na dvoch konzolách naraz. Predstavujeme ti službu Friend’s Pass, vďaka ktorej sa na jednu zakúpenú kópiu hry môže pripojiť aj druhý hráč. Pozvi priateľa, ten sa pripojí a už na vás čakajú len hodiny nesmiernej zábavy a spoločnej dedukcie.

It Takes Two sa považuje za cross platformu, nakoľko vychádza na PlayStation, Xbox, aj na PC. Podporovať ju budú aj next-gen konzoly vďaka spätnej kompatibilite, na upgrade si však budeme musieť asi ešte počkať. Do predaja sa dostane 26. marca a to len za polovičnú cenu klasickej AAA hry. Zoženieš ju teda aj do 35 eur.

 

Zdroj: hashtag.sk, hazelight.se, PlayStation Store
Odporúčame