Ďalšie plány Israela Adesanyu: Jeho nasledujúci zápas bude šou

Israel Adesanya (Zdroj: TW, UFC, NYT)

#Israel Adesanya je od víkendu opäť šampiónom strednej váhy UFC. V druhom kole po KO porazil svojho rivala Alexa Pereiru a vrátil sa na pomyselný trón svojej divízie.

Čo ďalej, Israel Adesanya?

Israel Adesanya zdolal Alexa Pereiru a so svojím dávnym rivalom už v úmysle bojovať nemá. „Ja skóre nepočítam, ja ho vyrovnávam a teraz je to vyrovnané.“ Podobným štýlom sa po turnaji UFC 287 vyjadril aj prezident organizácie Dana White. „Myslím si, že Alex pôjde o váhovú kategóriu vyššie, je to jednoducho beštia,“ nechal sa počuť najmocnejší muž UFC. Vidieť Pereiru v poloťažkej váhe, kde je napríklad aj Jiří Procházka by dozaista bolo veľmi zaujímavé. A v tejto chvíli je to skutočne reálna alternatíva. 

Akým smerom by ale mohli putovať ďalšie kroky nigérijského šampióna? Povráva sa, že jeho súperom by mohol byť Dricuss Du Plessis. „Nechcem mu dať priestor len tak. Chcem ho ale nakopať do zadku, naozaj veľmi. Chcem ísť na turnaj do Južnej Afriky alebo do Nigérie. On však musí na to zamakať,“ uviedol Adesanya.

„Musí niečo urobiť, musí mi dokázať, že si tento zápas zaslúži. Ak sa mu bude dariť a bude vyhrávať, rád proti nemu na africkej pôde nastúpim,“ dodal Israel, jeden z najsledovanejších MMA bojovníkov súčasnosti po víkendovom triumfe na UFC 287 v Miami. Isté je však jediné, Adesanyov ďalší duel bude nesmierne zaujímavá šou, nech už proti nemu bude stáť ktokoľvek.

Sleduj náš TikTok

Sleduj nás aj na Instagrame

 
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame