Israel Adesanya vie, s kým bude bojovať: Čaká nás duel plný nevraživosti?

Israel Adesanya (Zdroj: YouTube/UFC)

#Šampión strednej váhy UFC Israel Adesanya vie, kto bude jeho ďalším súperom. Rozhodlo o tom uplynulé UFC s poradovým číslom 290. Už teraz môžeme potvrdiť, že sa je na čo tešiť. 

Israel Adesanya má súpera

Súperom Israela Adesanyu v boji za obhajobou titulu v strednej váhe UFC (do 84 kilogramov) bude juhoafrický bojovník Dricus Du Plessis. Tento fighter si na nedávnom UFC 290 poradil s Robertom Whittakerom a získal tak možnosť zabojovať o vytúžený opasok middleweight. 

Adesanya nemá Du Plessisa v láske, v minulosti mal totiž znevažovať jeho africký pôvod. „Znevažuješ nielen mňa, ale aj iných afrických šampiónov. Ty si to začal, ja to ukončím. To nie je hrozba, to je sľub,“ nechal sa počuť „Stylebender“, ktorý patrí medzi najväčšie osobnosti UFC.

Israel po Dricusovom triumfe na UFC 290 prišiel do klietky a do svojho súpera sa nevyberavo pustil. „Správal sa jednoducho ako klaun,“ odkázal Du Plessis. Jedným z jeho cieľov je sa dostať Adesanyovu pod kožu, pričom, zdá sa, nejde na to úplne zle. Nevraživosť medzi oboma bojovníkmi je hmatateľná, pričom už teraz je jednoznačné, že ich vzájomný zápas bude patriť medzi najsledovanejšie MMA merania síl tohto kalendárneho roka. 

„Potrestám ho za jeho reči, bude trpieť,“ sľubuje Adesanya. „Ja som Afričan, ale nie som ani zďaleka tvoj brat, čo povieš všetkým ľuďom na Novom Zélande?“ nechal sa počuť Du Plessis, ktorý tvrdí, že Adesanya nie je pravý Afričan. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, MMA Junkie, Instagram, UFC
Odporúčame