Israel Adesanya si vybral súpera: Chce zbiť muža, ktorý spochybňuje jeho pôvod

Israel Adesanya (Zdroj: YouTube/UFC)

#Israel Adesanya je staro-novým šampiónom strednej váhy UFC a vo veľkom sa hovorí, kto by mohol byť jeho ďalším súperom. Jedným z adeptov je Dricus Du Plessis.

Adesanya vs Du Plessis?

Israel Adesanya a Dricus Du Plessis sa nemajú v láske. „Izzy“ to potvrdil aj v aktuálnom videu, ktoré uverejnil tento týždeň na svojom kanáli na videoplatforme YouTube. „V klietke mu dám lekciu a budem ho vyučovať. On cielene rozdeľuje ľudí. Nikdy som nespochybňoval jeho pôvod, narodil sa v Južnej Afrike, je logicky Afričan,“ rozhovoril sa Adesanya.

Nate Diaz sa prihlásil na polícii: Pustili ho na slobodu

„Kto si však myslí, že je, keď ide spochybňovať moje korene a pôvod Usmana a Ngannoua? Je hlúpy? Produkt kolonizácie mi ide hovoriť o tom, kto som. Môžete zobrať chlapca z Afriky, ale nemôžete zobrať Afriku z chlapca,“ uvádza Adesanya, ktorý je na svoje africké korene hákliví, čo z jeho vyjadrení cítiť. 

„Nikdy som to nerobil, nikdy som sa ho nesnažil zdiskreditovať. Chceš so mnou zápas? Okej. Ale aby si mi hovoril, kto som, to ma naozaj vytáča. Preto bude mojím ďalším súperom, ja nechcem bojovať s nikým iným. Naozaj ma hnevá, ako sa správa,“ zakončil šampión strednej váhy UFC. 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, MMA Junkie
Odporúčame