Prišiel o titul UFC a o pár dní skončil vo väzení: Israela Adesanyu dostal za mreže darček od fanúšika

Israel Adesanya

Israel Adesanya (Zdroj: Instagram/stylebender)

#Nigérijský MMA bojovník a donedávna kráľ strednej váhy UFC Israel Adesanya sa dostal do veľkých problémov. Pár dní po jeho prehre s Alexom Pereirom v 5. kole ho zadržali na letisku Johna F. Kennedyho v New Yorku, keďže v jeho batožine sa nachádzal predmet, ktorý je v USA na čiernej listine.

Israel Adesanya a jeho nezabudnuteľný týždeň

Pred súbojom s Pereirom bol Israel Adesanya jedným z najdominantnejších šampiónov UFC. Mal za sebou 5 úspešných titulových obhajob a aj keď mu nevyšiel jeho pokus o zisk opasku v poloťažkej váhe, túto porážku vzal ako správny šampión.

Zápas s Pereirom mal pevne vo svojich rukách a pred záverečným 5. kolom mal na všetkých bodovacích lístkoch náskok 39-37. Alex Pereira preto mohol v tomto zápase uspieť už len ukončením pred limitom. Veľkú zásluhu na tom, že sa mu to podarilo, malo aj v 5. kole zranenie Adesanyovej nohy.

Aby toho nebolo málo, tak okrem straty titulu a zranenia nohy sa Nigérijčan dostal do problémov aj so zákonom. Po prehre s Pereirom mu fanúšik daroval železného boxera, teda predmet určený do pouličných bitiek. Na pôde USA je jeho držba ilegálna a namiesto odletu na Nový Zéland mieril Adesanya rovno do väzenia.

Koniec dobrý, všetko dobré

Vo väzení sa bývalý UFC šampión dlho neudržal. Nigérijský bojovník spolupracoval s úradmi a vysvetlil, ako sa k železnému boxerovi dostal. Aj keď s poriadnym oneskorením, ale predsa sa Adesanya vrátil domov na Nový Zéland.

Prípad bol odložený na neurčito, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa ním už nebudú v Amerike zapodievať.

Kto bude víťazom štvrtého vzájomného zápasu Pereiru s Adesanyom?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame