Islam Makhachev ako Khabib 2.0? Je však 1 bojovník, ktorý ho môže zdolať…

Islam Makhachev (zdroj: IG/islam_makhachev)

#Dagestanský bojovník Islam Makhachev prehral vo svojej kariére zatiaľ iba jeden jediný raz. Aj to bolo pred ôsmimi rokmi. Je v súčasnom UFC vôbec niekto, kto by ho mohol poraziť?

Islam Makhachev ide po stopách Khabiba

Islam Makhachev má momentálne na svojom konte 25 profesionálnych MMA zápasov, pričom jeho skóre predstavuje 24 výhier a 1 porážku. Tá prišla v roku 2015 na turnaji UFC 192, kedy dagestanský fighter išiel k zemi po KO od Adriana Martinsa.

Odvtedy sú čísla veľavravné – 8 rokov, 12 zápasov, 12 výhier. Makhachev je v súčasnosti šampiónom ľahkej váhy UFC (do 70 kilogramov) a bude zaujímavé sledovať, či ho vôbec niekto z jeho súčasných konkurentov môže poraziť.

21. októbra na turnaji UFC 294 v Spojených arabských emirátoch v Abú Dhabí bude Islam hájiť svoj opasok proti Charlesovi Oliveirovi. „Do Bronx“ z Brazílie si na Rusa verí, i keď s ním už v minulosti prehral, konkrétne v októbri 2022 po submisii. Charles vie, že ak neuspeje, ďalšiu príležitosť už nedostane, preto jeho motivácia bude ešte väčšia. Makhachevovi sa podarilo počas cesty na vrchol poraziť aj mená ako Bobby Green, Dan Hooker či Alexander Volkanovski.

Práve Volkanovski je ale mužom, ktorý doposiaľ Makhachevovi urobil najväčšie problémy. Islam ho síce zdolal na UFC 284 na body, ale viacerým ľuďom sa toto rozhodnutie nepáčilo. „Volk“ je šampiónom perovej váhy, kvôli dagestanskému champovi išiel o kategóriu vyššie, pretože chcel byť majiteľom dvoch titulov naraz.

Alexander v úvode roka 2023 neuspel, ale Islam s ním mal seriózne komplikácie. Očakáva sa, že ak obaja budú naďalej vyhrávať, v roku 2024 by sme sa mohli dočkať ostro sledovanej odvety Volkanovski vs Makhachev. Aktuálne platí, že hľadať konkurenta 31-ročnému rodákovi z dagestanskej Machačkaly je pre promotérov UFC neuveriteľne náročná úloha. Nie je tajomstvom, že Islamovým trénerom je Khabib Nurmagomedov, ktorý ukončil profesionálnu kariéru s úžasným skóre 29-0.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame