Vydanie iOS 16: Tu sú najdôležitejšie informácie o veľkej aktualizácii od spoločnosti Apple, ktoré by ti nemali uniknúť

Nový iOS 16

Nový iOS 16 (Zdroj: Apple)

#Spoločnosť Apple plánuje v pondelok vydať aktualizácie softvéru pre svoj iPhone a inteligentné hodinky, pričom pridá nové funkcie a dizajn pre kompatibilné zariadenia. Tu sú najdôležitejšie informácie, ktoré by si mal vedieť:

Kedy ich získaš?

Sťahovanie aktualizácií iOS a watchOS zvyčajne začína približne o 18:00 britského času. Na rozdiel od iných výrobcov si všetky oprávnené zariadenia Apple budú môcť stiahnuť a nainštalovať aktualizáciu v momente jej vydania. Aktualizácie pre rad iPadov od Apple budú k dispozícii neskôr v tomto roku.

Modernejší dizajn

Prepracovaná uzamknutá obrazovka pridáva viac informácií a lepšie ukladanie upozornení pre modernejší dizajn a nielen to, najnovšia bezplatná aktualizácia softvéru Apple pre iPhone a Watch pridáva nové funkcie na sledovanie behu, kondície a upozornení.

Uzamknutá obrazovka bola prepracovaná, s oveľa väčšou personalizáciou a zmenou spôsobu zobrazovania upozornení. Takže v prvom rade výrobcovia mysleli na to, aby novinky ulahodili už doslova na prvý pohľad.

Dokáže to aj môj smartfón?

Ak máš smartfón iPhone 8 alebo novší z roku 2017, tak si môžeš pokojne nainštalovať iOS 16. Aj všetky hodinky Apple Watch zo série 4 alebo novšieho z roku 2018 si môžu tiež nainštalovať watchOS 9. WatchOS 9 ale vyžaduje, aby iPhone 8 alebo novší typ, najskôr používal iOS 16.

A čo ťa poteší úplne najviac je to, že aktualizácia je bezplatná. Daj si totiž pozor, ak by aktualizácia bola spoplatnená, vtedy ide totiž o podvod!


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, Apple
Odporúčame