Vedomosti využili na dobrú vec: Stredoškoláci zostrojili invalidný vozík pre dvojnohého psíka

Stredoškoláci využili svoj talent a vedomosti pre dobrú vec (Zdroj: Facebook/Heart of Louisiana Humane Society)

#Či už si momentálne študentom alebo máš školské časy za sebou, určite nám dáš za pravdu v tom, že technické predmety vedia mnohých poriadne potrápiť. To ale rozhodne neplatí o skupinke žiakov z istej strednej školy v Louisiane. Členov tunajšieho školského robotického tímu ale nespája len láska k technike, ale aj chuť pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Keď sa k nim dostalo video s prosbou o pomoc pre šteniatko s chýbajúcimi prednými končatinami, študenti dali hlavy dokopy a výsledkom bol špeciálny invalidný vozík, ktorý zvieratku značne zjednoduší život.

Lepší život vďaka robotike

Ešte v októbri minulého roka sa do starostlivosti organizácie Heart of Louisiana Humane Society dostalo vtedy štvortýždňové šteniatko, ktoré dostalo meno Roo. Žiaľ, Roo sa narodila bez predných končatín a počas celého života bude potrebovať špeciálnu starostlivosť. Ani tento hendikep ju ale nezastavil a dnes má nielen milujúci domov, ale aj špeciálny vozíček, vďaka ktorému sa môže slobodne pohybovať.

Invalidné vozíky pre hendikepovaných domácich miláčikov dnes už nie sú ničím nevídaným, no vzhľadom na malý vzrast Roo bolo veľmi ťažké nejaký zaobstarať. Dočasná opatrovníčka drobného psíka sa tak rozhodla požiadať o pomoc na sociálnych sieťach. Jej video sa dostalo aj k žiakom z školského robotického tímu The Steel Eagles Robotics. Tí sa pod vedením pedagogičky Tonye Shepard rýchlo pustili do práce. Roo najskôr dôkladne zmerali a následne pre ňu navrhli a prostredníctvom 3D tlačiarne zhotovili vozíček.

„To je jedna z našich obľúbených vecí na robotike. Že môžeme ísť do komunity a robiť niečo, čo reálne pomôže, niečo, o čom ľudia možno ani nevedia, že súvisí s robotikou,“ povedala Shepard.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa WeRateDogs (@weratedogs)

Pod dohľadom mladých vedcov bude aj naďalej

„Najskôr sa trochu bála. Mali sme zopár malých pádov a bolo treba pár úprav, ale doslova jej to zmenilo život a to, ako sa môže pohybovať a byť mobilná bez toho, aby sme sa báli, že bude mať odreniny alebo úrazy z toho, že je iba na zemi,“ povedala o Roo viceprezidentka Heart of Louisiana Humane Society Kristy Royall.

Samozrejme, Roo stále nie je dospelá a pravdepodobne ešte narastie, no mladí vedci sú odhodlaní sa jej venovať aj naďalej a vozíček prispôsobovať, až kým úplne nedorastie.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, paradepets.com, wlbt.com
Odporúčame