Chceš mať svoj instagramový účet pod kontrolou? Čoskoro budeš môcť označiť príspevky, ktoré nechceš vidieť

instagramovy účet pod kontrolou

Príspevky na Instagrame stále generuje algoritmus, no čoskoro budeš mať možnosť označiť tie, ktoré nechceš vidieť (Zdroj: Pexels/Pixabay)

#Aktualizácie Instagramu v poslednej dobe čelia skôr kritike. Možno si si už všimol, že odporúčané príspevky v tvojich novinkách často vytláčajú tie, ktoré sleduješ. To sa síce najnovšou aktualizáciou nezmení, no vďaka nej by si mal získať väčšiu kontrolu nad tým, čo ti sociálna sieť bude odporúčať.

Instagram vs. TikTok

V poslednom čase sa zdá, že Instagram sa čoraz viac snaží priblížiť k TikToku. Už dlhšie sa hovorí o tom, ako sieť, pôvodne zameraná na zdieľanie fotografií, začína  preferovať krátke videá. TikTok svojim užívateľom umožňuje označiť tie príspevky, ktoré si neželajú vidieť, no a presne o to isté sa snaží aj Instagram.

Mnohí tieto zmeny nevníma práve pozitívne. V júli vznikla dokonca aj petícia, ktorá volala po tom, aby sa Instagram znova stal Instagramom. Podpísali ju stovky tisíc ľudí a podporili ju aj Kim Kardashian a jej sestra Kylie Jenner, ktoré obe majú viac ako tristo miliónov sledovateľov. Ich iniciatíva viedla k tomu, že vedenie sociálnej siete sa rozhodlo niektoré zmeny spomaliť.

Niekoľko ďalších noviniek

Užívatelia Instagramu budú mať onedlho k dispozícií nástroje na to, aby si mohli prehľad noviniek aspoň do istej miery prispôsobiť. Pribudne totiž možnosť označiť príspevok, ktorý používateľa nezaujíma. V prípade takéhoto označenia sa daný post okamžite skryje a tiež sa zabráni tomu, aby sa medzi odporúčaniami vyskytli podobné príspevky.

Ďalšou súvisiacou novinkou bude aj možnosť skryť navrhované príspevky obsahujúce konkrétne slová či výrazy. Tým môžu užívatelia aplikácii povedať, čo pre nich nie je relevantné, alebo že sa ich záujmy zmenili a o určitú tému sa už nezaujímajú. Podobnú novinku nedávno uviedol aj spomínaný TikTok, píše Independent. Nejde o jedinú zmenu, ktorú sociálna sieť chystá. Podľa portálu Protocol bude po novom algoritmus na Instagrame uprednostňovať originálne príspevky, než napríklad reels, ktoré sú na Instaram zdieľané z TikToku.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, independent.co.uk, protocol.com
Odporúčame