Instagram by mal čoskoro pridať ďalšiu novinku: Na storku budeš môcť odpovedať hlasovou správou

Instagram by mal čoskoro pridať hlasové odpovedanie do stories

Instagram by mal čoskoro pridať hlasové odpovedanie do stories (Zdroj: Unsplash.com/Alex Bracken)

#Nedávno predstavil Instagram súkromné likes na stories, vďaka ktorým môžeš zareagovať na 24-hodinový príspevok. Tento spôsob interakcie sa ešte viac rozšíri. Podľa vývojára Alessandra Paluzziho, ktorý je známy leakmi nových funkcií na sociálnych sieťach najmä vďaka svojmu Twitteru, by sme sa čoskoro mali dočkať funkcie odpovedania hlasovou správou.


Metaverzum je momentálne veľmi populárne slovíčko: Čo presne znamená a kde si ho môžeš vyskúšať už dnes?


Podľa magazínu Engadget Alessandro upozorňuje, že nie každá funkcia, ktorú Instagram vyvíja, sa skutočne dostane k používateľom. Prednedávnom pridala spoločnosť súkromné hodnotenie príbehov. Motivácia mala podľa Paluzziho byť zníženie stories, ktoré sa nám denne na Instagrame zobrazujú. Aj keby sme niekoho sledovali, no nepáčili by sa nám dané stories, jednoducho by sa prestali zobrazovať. Z tejto novinky nakoniec spoločnosť upustila.

Keby Instagram pridá funkciu?

Odpoveď na túto otázku zatiaľ nie je známa. Možno to bude už pri prvej novej aktualizácii, preto ak ju chceš mať medzi prvými, určite si nastav automatické sťahovanie aktualizácii (aspoň pre Instagram). Na druhú stranu, pádna je aj otázka, či skutočne bude dostupná. Podľa Paluzziho však áno, nakoľko by upozornil na to, že by funkcia nebola publikovaná.

Facebook, ktorý spoločne s Instagramom patrí pod Meta, však túto ponuku stále neponúka. Je preto otázke, ako sa chce spoločnosť vysporiadať aj s touto záležitosťou. Ak sa hlasové odpovedania na story ujme na Instagrame, je pravdepodobné, že pribudne aj na Facebooku, aj keď stories na ňom sleduje čoraz menej ľudí.

Tešíš sa na novú funkciu?

Alex uverejnil leak na svojom Twitteri
Alex uverejnil leak na svojom Twitteri (Zdroj: Twitter/@alex193a)

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com, Instagram
Odporúčame