IKEA spojila sily so Swedish House Mafia: Spoločne predstavili vlastný prehrávač platní

Obchodný dom IKEA

Obchodný dom IKEA (Zdroj: Unsplash.com/Ruel Del Jamorol)

#IKEA je jedným z najväčších nábytkových domov na svete. Na Slovensku ju nájdeš pri bratislavskom Avione neďaleko letiska. Spolu so skupinou Swedish House Mafia, ktorá v minulosti zažiarila hitom Don’t You Worry Child, predstavili vlastný prehrávač platní na festivale Milan Design Week 2022.

Po úspešnej spolupráci s Republic of Gamers, ktorá do obchodných domov IKEA priniesla nábytok pre počítačových hráčov, teraz firma zabrdla do hudobného priemyslu. Kolekcia bude niesť názov OBEGRÄNSAD a oficiálne sa do predaja dostane na jeseň tohto roku.


Ako by vyzerali apartmány Priateľov dnes? Sleduj, ako ich architekt zmodernizoval


Samotný názov nie je však náhodný. V preklade znamená slovo „neobmedzený“ a výrobcovia udávajú, že výrobok je určený pre ľudí s obmedzeným rozpočtov, no neobmedzenou kreativitou. „Dizajn je vytvorený tak, aby zapadol do každej obývačky,“ hovorí Swedish House Mafia.

Prehrávač platní OBEGRÄNSAD
Prehrávač platní OBEGRÄNSAD (Zdroj: IKEA)

V pomere ceny a výkonu má ísť podľa dizajnérov o špičku na trhu. „Zvuk je pre hudbu všetkým a dva kvalitné reproduktory nájdete zabudované v tele zariadenia. Všetko je minimalistické,“ hovorí jeden z dizajnérov firmy IKEA Friso Wiersma.

Ku kolekcii patrí aj nový stôl, ktorý sa skladá z dvoch vyvýšených miest pre kvalitné reproduktory či spodným priestorom pre klávesnicu. Do jeho stredu má by umiestnený počítač. Tento kúsok poteší najmä tvorcov hudobných podmazov.

Páči sa ti nová kolekcia?

Stôl OBEGRÄNSAD
Stôl OBEGRÄNSAD (Zdroj: IKEA)

Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, ikea.com, engadget.com
Odporúčame