Kto je Anthony Templet? Mal len sedemnásť, keď zabil svojho otca, svoj čin dodnes neľutuje

I Just Killed My Dad dokuséria Netflix

Anthony Templet mal sedemnásť, keď vystrelil na svojho násilníckeho otca (Zdroj: Netflix)

#Tretieho júna v roku 2019 zavolal mladík menom Anthony Templet na políciu a pokojným hlasom oznámil, že práve zabil svojho otca. Mal sedemnásť rokov.

Mladý muž bol najskôr obvinený z vraždy druhého stupňa, za ktorú mu hrozilo doživotie. Napokon vyviazol s 5 ročnou podmienkou. Najavo totiž vyšli šokujúce skutočnosti.


Najhorší vrah a nekrofil, akého Slovensko zažilo: Bezbranné ženy vraždil brutálnym spôsobom v spánku


Násilnícky otec

Anthony Joseph Templet sa narodil 13. septembra 2001. Podľa tvrdení rodiny bol jeho otec ku chlapcovej matke násilnícky a svojho syna mal ako 5-ročného dokonca uniesť z ich rodinného domu. Rodina po meste rozvešala plagáty s chlapcovou fotografiou, no o chlapcovi odvtedy nevedeli nič.

 „Po jedenástich rokoch, počas ktorých sme nevedeli, či môj brat žije, sa našiel. Celé tie roky bol odrezaný od sveta a týraný svojim vlastným otcom. Môj odvážny brat sa musel naposledy ubrániť pred tým strašným chlapom,“ povedala krátko po tragickej udalosti Anthonyho sestra Natasha pre WAFB.

Krátko po tom, čo Burt Templet vzal svojho syna, oženil sa so ženu menom Susan. Tá so svojim nevlastným synom rýchlo nadviazala dobrý vzťah a podporuje ho aj v súčasnosti. Život s jej bývalým manželom totiž mal od ideálneho ďaleko. Dom, v ktorom žili, bol plný bezpečnostných kamier a otec Anthonymu údajne do mobilného telefónu dokonca nainštaloval sledovaciu aplikáciu.

„Vždy chcel všetko vedieť. Vždy som bol niečím sledovaný, či už kamerou alebo mobilnou aplikáciou. Stále chcel mať nad všetkým kontrolu, nado mnou a zvyškom rodiny v tom dobe. Viem že sa ma snažil ovládať,“ opisuje svoj život s otcom Anthony.

Ako uvádza The Sun, to isté tvrdí aj Susan. „Burt mal v mobile takú aplikáciu, že len čo nejaká kamera zaznamenala pohyb, prišla mu správa. Vždy, keď som vypla motor v aute, dostal upozornenie,“ hovorí, a ukazujúc na kameru nasmerovanú k ich príjazdovej ceste, pokračuje: „Ak som parkovala tu, vedel presne kedy som prišla z obchodu a koľko tašiek som niesla.“

I Just Killed My Dad dokuséria Netflix
Anthonyho otec nedopustil, aby sa čokoľvek udialo bez jeho vedomia (Zdroj: Netflix)

Nesmel chodiť ani do školy

Burt svojmu synovi nedovolil ani chodiť do školy. Bola to práve Susan, kto ho naučil písať a čítať. Anthony mal vtedy desať rokov. Susan sa neskôr manžela snažila presvedčiť, aby chlapca zapísal do školy, no neúspešne. Okrem zákazu chodiť do školy nesmel mať Anthony ani žiadnych kamarátov, píše The Cinemaholic.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
VIDEO Na pľace nakrúcania Jokera: Pozri sa, ako vznikal jeden z najlepších filmov tohto roka

„Každý týždeň prišlo k fyzickému násiliu, to verbálne bolo takmer na dennom poriadku,“ povedala Susan o živote so svojim bývalým manželom. V marci 2019 došlo k incidentu, počas ktorého sa jej Burt vyhrážal zabitím a vyrazil jej zub. Vtedy Susan odišla a požiadala o zákaz priblíženia.

Podľa Anthonyho sa po Susaninom odchode násilie len zhoršilo. Jeho otec začal piť ešte viac, ako dovtedy. Anthony sa taktiež musel schovať vždy, keď prišla polícia s papiermi zo súdu. V osudný deň Burt zistil, že jeho syn a bývalá manželka sú stále v kontakte. To ho rozzúrilo a hádka  skončila tým, že Anthony na svojho otca trikrát vystrelil.

„Chcel ma napadnúť. Potom sme sa začali biť. Potom som bežal do jeho izby, zamkol dvere a vzal som zbraň. Keď sa pokúsil…zastrelil som ho, “ opísal Anthony svoj čin policajnému operátorovi.

Nikdy svoj čin neoľutoval

Podľa psychologických vyšetrení Anthony nepredstavuje žiadnu hrozbu pre spoločnosť a súd mu napokon udelil 5-ročnú podmienku. Takisto mu nariadil získať stredoškolské vzdelanie. Anthony svoj čin nikdy nepoprel a podľa svojich slov ho ani neľutuje.

Podrobnostiam tohto komplikovaného prípadu a skutočnostiam, ktoré chlapca priviedli až k tomu, že svojho otca zastrelil, sa venuje nová dokumentárna séria z dielne Netflixu. Dokuséria s názvom I Just Killed My Dad vyška na streamovacej platforme 9. augusta.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, netflix.com, fox8live.com, thesun.co.uk, thecinemaholic.com
Odporúčame