Top 5 hier, ktoré rozhodne nemôžu chýbať na žiadnej párty: Rozprúdia poriadnu zábavu

Top 5 hier, ktoré rozhodne nemôžu chýbať na žiadnej párty.

Top 5 hier, ktoré rozhodne nemôžu chýbať na žiadnej párty. (Zdroj: Unsplash.com/Jaciel Melnik)

#Chystáš sa v najbližšej dobe na nejakú poriadnu párty a nevieš, aké hry si zbaliť? Alebo rozmýšľaš nad vianočným darčekom pre najlepšieho kamaráta? Poradíme ti top 5 hier, ktoré rozprúdia poriadnu zábavu.

1. Bang

Za nás je to určite najlepšia spoločenská hra, ktorá bude baviť zaručene každého. Nejde pri tom o nič komplikované a zapojiť sa môže až 8 hráčov s rozšírením Mesto duchov. Pri základnej hre je ich 7. Hráči si postupne vyžrebujú svoje úlohy. Buď budú hrať ako šerif, ktorý svoju identitu prezradí hneď na začiatku, alebo ako odpadlík, bandita či vice, ktorí svoju identitu prezradia až keď zomrú. V hre je teda veľmi dôležité premýšľať nad tým, kto hrá s kým. Identitu vám však nik neprezradí. Kartová hra plná napätia a záhady vás zaručene dostane.

2. Aktivity

Hra, s ktorou určite nič nepokazíš a pozná ju azda každý. Všetci sa rozdelíte do dvojíc alebo trojíc. Postupne si vyťahuješ kartičky a plníš to, čo je na nich znázornené. Buď svojmu spoluhráčovi opisuješ, kreslíš alebo mu ukazuješ slovíčko na kartičke. Ak sa vám to podarí, posúvate sa dopredu. Niektoré znázornenia slov môžu byť skutočne komické.

3 Alias

Je to taká zložitejšia verzia Aktivít. Okrem ukazovania či opisovania tu nájdeš aj abecedu, nad ktorou si poláme hlavu nejeden hráč. Povieme ti, povedať 20 slov za 1 minútu nie je žiadna sranda. Ak nie si ani veľký nadšenec filmov či hudby, poriadne ťa potrápia aj známe osobnosti. No a taktiež sa ti môže jazyk zapliesť aj na takých rýmoch. Ak chceš teda zložitejšiu verziu Aktivít, určite siahni po tomto.

4 Dobble

Toto je jednoduchá a rýchla hra, ktorá ťa však poriadne potrápi. Pri tejto zábavke si odsúkšaš svoje reflexy. Podarí sa ti ako prvému nájsť rovnaký obrázok a zbaviť sa tak všetkých kariet?

5. Čierne historky

Pravidlá tejto hry sú vskutku jednoduché. Hlavný hráč, teda moderátor, pozná celý príbeh, ktorý si prečítal na kartičke. Ostatní hráči sa snažia uhádnuť, ako sa celý dej odohral a čo sa vlastne stalo. Moderátor im však na ich otázky smie odpovedať len áno alebo nie. Ide o tak trošku kooperatívnu hru, do ktorej sa musia zapojiť všetci, aby sa vám podarilo odhaliť záhadu. Na niektorých nápadoch sa poriadne pobavíte.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame