Skutočne hrôzostrašná fotografia žraloka desí internet! Rybárovi sa ho podarilo vyloviť z obrovskej hĺbky

Žralok

Hrôzostrašná fotografia žraloka. (Zdroj: Unsplash.com/Marcelo Cidrack)

#Žraloky rozhodne patria medzi najviac obávané zvieratá. Svojou obrovskou silou a ostrými zubami dokážu zabiť človek do pár sekúnd. Ak aj tebe naháňajú hrôzu pomerne známe druhy žralokov, tak potom pri pohľade na tohto žraloka, ti prejde mráz po chrbte.

Skutočne unikátny úlovok sa podaril austrálskemu rybárovi, ktorý z hĺbky 650 metrov vytiahol unikátneho žraloka, akého si ešte zrejme nevidel. Na prvý pohľad ťa vydesí nie len jeho obrovské oko, ktoré je  približne tak veľké ako palec človeka, ale aj jeho zuby. Tie ti zas môžu pripomínať ostré žiletky.

Mnohí pod príspevkom rybára poznamenali, že takéto zviera vidia prvýkrát a nemajú ani tušenie, o čo vlastne môže ísť. „Čo to vôbec je? Tvár, ktorú môže milovať len matka,“ poznamenal jeden z komentujúcich. Podľa portálu Ladbible by malo ísť o „dog shark“ ( v doslovnom preklade psieho žraloka).

Dean Grubbs, zástupca riaditeľa výskumu na pobrežnom a morskom laboratóriu Floridskej štátnej univerzity, poznamenal, že sa pravdepodobne jedná o roughskin dogfish (Centroscymnus owstoni). Pri mojom hlbokomorskom výskume sme ich chytili pomerne veľa v Mexickom zálive a na Bahamách,“ poznamenal pre portál Newsweek„Naše sa však nachádzali v hĺbke 740 až 1160 metrov, teda o niečo hlbšie ako tento.“ 


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com, newsweek.com
Odporúčame