Čas hrozna je tu: Okrem úžasnej chuti bojuje proti astme, znižuje únavu, aj ťa ochráni pred vírusmi

Hrozno

Hrozno (Zdroj: Unsplash.com/Maja Petric)

#Jeho čas prišiel. Či už v podobe sladkých bobuliek v zelenej, či tmavej farbe, alebo si skôr v skupine tých, ktorí si ho radšej vychutnajú na jarmoku v podobe burčiaku? Tak, či onak, poďme sa spolu pozrieť, aké zdravotné benefity ti hrozno ako také môže ponúknuť.

Bojovník proti astme

Kvôli svojej známej terapeutickej hodnote hrozno môžeš použiť aj ako liek na astmu. Jeho hydratačná sila je veľmi vysoká a účinná, čo zvyšuje vlhkosť prítomnú v pľúcach a znižuje astmatické záchvaty. Samozrejme, hrozno je aj silný alergén, takže ak máš takéto problémy, buď pri jeho konzumácii opatrný.

Znižuje únavu

Hrozno je bohaté na vitamíny skupiny B, ktoré majú rozhodujúci vplyv na metabolizmus sacharidov, podporujú nervovú a mozgovú činnosť. Fruktóza, ktorá je známa predovšetkým ako ovocný cukor, mierne dvíha hladinu cukru v krvi. Znížená hladina cukru v krvi je totiž hlavnou príčinou únavy, nervozity a porúch koncentrácie.

Bojuje proti vírusom

Keďže sladučké hrozno obsahuje aj vysoké hladiny vitamínu C, vitamínu K i vitamínu A, dáva zdravú podporu mnohým tvojim orgánovým systémom, najmä imunitnému systému. To znamená, že je menej pravdepodobné, že ťa prekvapí prechladnutie, alebo iné ochorenia. Nezabúdaj preto vybehnúť do záhrady a vychutnať si tento všeliek.

Ak patríš k tým, ktorí záhradu nemajú, rozhodne nečakaj a dopraj si aj to z obchodu. Okrem iného má hrozno vynikajúci vplyv na to, aby tvoje kosti ostali zdravé, prečisťuje aj močové cesty a jeho šťava sa odporúča piť skoro ráno bez pridania vody, aby si tak predišiel migréne.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame