Simona vytvorila unikátnu hru Pomiluj ma: Prevedie ťa pikantnými aktivitami, necháš sa nahovoriť?

Simona vytvorila hru Pomiluj ma.

Hra Pomiluj ma je unikátom (Zdroj: freepik.com/ArthurHidden)

#Ľudské vzťahy sú poriadne zložité. Simona Mačorová pracuje ako vzťahová a sex koučka a vie o tom svoje. Neraz totiž pomáha aj párom, ktoré majú problémy nielen mimo spálne, ale aj priamo v nej. Pri práci s týmito klientmi si Simona všimla zaujímavý ukazovateľ – veľa sa zmení, keď sa partneri začnú otvorene rozprávať o svojom intímnom živote. Hoci vie, ako sa transformuje ich sexuálny život, keď sa začnú viac hrať, objavovať a spoznávať, je potrebné aj nájsť odpoveď na to, kde začať.

Práve takto vznikol nápad vytvoriť unikátnu kartovú hru Pomiluj ma. Ako Simona prezradila, chcela ľuďom poskytnúť nástroj, ktorý by podnietil intímne rozhovory a priniesol všetkým sexuálny život, po akom túžia. Pomiluj ma je pritom omnoho nápaditejší názov, než sa ti môže zdať – ide totiž o spojenie slov pomaly miluj ma.

Jedinečné karty obsahujú podnety na rozhovor a tiež zaujímavé, pikantné úlohy. O hre, ktorá pomája spoznať vlastné telo a učí, ako milovať pomaly sme sa rozprávali s tvorkyňou Pomiluj ma. Prečítaj si, čo všetko o jej tvorbe Simona prezradila.

Ako hra Pomiluj ma vznikala? Bol to skôr nával inšpirácie a vytvorený koncept „za jeden večer“, alebo si sa tomu venovala dlhšie obdobie systematicky?

Trvalo to mesiace, odkedy sme sa rozhodli takúto hru zrealizovať. Úprimne netušila som koľko práce to nakoniec zaberie a bola to obrovská výzva popri materskej. Na začiatku boli len otázky na prehĺbenie vzťahu a tie sa zbierali postupne. Niektoré som mala v poznámkach alebo z praxe, niektoré z reálneho života, iné prišli spontánne, pretože na seba nadväzovali. Chcela som pokryť témy, ktoré sú tabu, na ktoré nevieme podnietiť rozhovor.

Niektorí sa radšej rozprávajú, no niektorí radšej idú rovno na vec a tak sa k otázkam postupne pridali aktivity na rozšírenie obzorov, možnosti väčšej vášne do milostného života a prelomenie rutiny.

Sprievodca intimitou vznikol nakoniec a obsahuje praktické cvičenia na sebaspoznávanie vlastného tela a tela toho druhého. Tiež sú jeho súčasťou tipy, ako iniciovať komunikáciu v partnerstve a ako vytvoriť priestor pre erotické dobrodružstvá.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pomiluj Ma (@pomiluj_ma)

Keď porovnáš prvotnú podobu hry a finálnu verziu, ako veľmi sa líšia?

Otázky aj úlohy prešli nekonečnou korekciou a editovaním. Zmeny sme robili neustále, ale najväčšiu zmenu bolo cítiť na dizajne hry. Na začiatku sme sa len s dizajnérkou Martinou Dybovou hrali so symbolikou a tým, ako zobrazíme dualitu, harmóniu a rovnováhu v partnerstve, ako pridáme koncept ying a yang, Venušu a Mars.

Hľadali sme niečo, čo nie je strohé, ale zobrazuje vlnitosť, flow, stupňovanie. A taktiež veľkú úlohu v symbolike zohral magnet, znázorňujúci vzájomnú príťažlivosť a intenzitu. Pôvodné farby boli najprv  prírodné, postupne sme sa hrali s konceptom západu a východu slnka a nakoniec sme sa rozhodli pre intímnu tmavofialovú. Toto rozhodnutie vlastne prišlo tesne pred spustením kampane.

Aké boli ohlasy na vytvorenú hru? Skúšal ju niekto z tvojho okolia ako test?

Keďže sme len vypustili kampaň na Startlabe – kde si nás určite pozrite, či už zo zvedavosti alebo z úprimného záujmu – hru sme zatiaľ skúšali len my v tíme a partneri reagovali veľmi pozitívne. Robili sme prvé skúšky tlače a máme už vytipované páry, ktorým by sme chceli poslať hru na vyskúšanie.

Aký feedback ste dostali od ľudí po spustení kampane?

Teším sa, lebo ohlas máme zatiaľ veľmi dobrý. Dostalo sa nám, že presne takáto hra na trhu chýba a je veľmi potrebná. Že je to super nápad, úchvatný projekt a ľudia sa už veľmi tešia na karty. Vraj to presne vystihuje ich pocity – sex má byť zábavný, hravý. Ale je to možné len v tom prípade, ak sme otvorení, dokážeme sa o ňom rozprávať a táto hra je určená práve na to.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pomiluj Ma (@pomiluj_ma)

Čo je cieľom hry?

Kreatívna hra Pomiluj ma ukáže, ako preskúmať sex s hravosťou, humorom a intelektuálnou zvedavosťou. Hra pomáha spoznať vlastné telo a učí, ako milovať pomaly a hravo. Podporuje v prehĺbení sexuálnej túžby, oživuje sexuálny život, buduje sebavedomie a dôveru v partnerstve, prináša viac (seba)potešenia, vzrušenia, orgazmov, dlhodobú spokojnosť a sexuálnu pohodu.

Často totiž máme strach, že zraníme toho druhého alebo ho/ju nebudeme môcť uspokojiť. Nevieme, ako a kedy povedať čo v sexe cheme, ako vyjadriť po čom túžime a čo sa nám páči. Hanba je ďalší faktor, ktorý nás stopne predtým, ako začneme. Toto všetko spôsobuje, že nastáva tzv. tichá domácnosť a sex prestáva byť zábavou a naopak sa stáva povinnosťou. V intímnom vzťahu hľadáme zmyselnosť, spoločný rast a nové skúsenosti. Hra Pomiluj Ma sa pozerá aj na tento aspekt a pomáha riešiť situáciu.

Môžu ľudia hrať túto hru aj opakovane alebo je to skôr jednorazová hra?

Hra sa dá hrať donekonečna, pretože naša sexualita, potreby a túžby sa menia a vyvíjajú. Hru tvorí 150 otázok na prehĺbenie intímneho vzťahu, 50 vzrušujúcich aktivít, ktoré odhaľujú tajomstvá úžasného sexu a rozširujú obzory a sprievodca intimitou, ktorý ukáže podrobné cvičenia zamerané na komunikáciu v partnerstve a vytvorenie priestoru pre tie najbúrlivejšie erotické dobrodružstvá. Na jeden večer stačí len pár otázok, prípadne jedna aktivita, to je už na každom z nás.

Aké sú pravidlá hry? Existujú vôbec nejaké?

Pri Pomiluj ma je dôležité sa hrať s láskou, s rešpektom, s otvoreným srdcom a zvedavou mysľou. Pripravte si atmosféru, pozvite jeden druhého na rande. Na sedačke v obývačke, na posteli v spálni či rovno na zemi na koberci. Vytiahnite kartičky z obalu a vyberte si, na čo máte chuť – otázky alebo úlohy, prípadne oboje. A hra sa môže začať! Ak sa hráči necítia na danú otázku či aktivitu, jednoducho ju môžu preskočiť.

V hre nájdete desiatky zaujímavých otázok a cvičení (Zdroj: Simona Mačorová)

Kto každý môže túto hru hrať? Je aj pre páry, ktorým všetko „klape“?

Hra je určená pre všetky páry, bez ohľadu na pohlavie, orientáciu, náboženstvo či návyky. Jednoducho pre všetkých, ktorí chcú spolu odhaľovať svoj sexuálny život a priniesť viac radosti, spojenia a autentickosti do intímneho života. Stále sa učíme, aj keď nám všetko klape v posteli, vždy je priestor na spoznanie toho druhého o trošku viac a môžeme posilniť vzájomné puto.

Aké úlohy v hre nájdeme?

Hlavne hravé, ktoré podniecujú uvedomelý sex. Úlohy sú rozdelené do 3 levelov podľa pikantnosti, aby si hráči mohli vybrať, ako chcú začať a na čo majú práve chuť. Predstavte si, že chcete s partnerom stráviť príjemný večer, len chýba inšpirácia. Stačí len potiahnuť kartu a…

Myslíš, že aj takéto hry môžu mať pozitívny vplyv na kvalitu vzťahu?

Určite, s týmto zámerom je hra Pomiluj ma aj robená. V momentálnom kolobehu, často kladieme intimitu na posledné miesto a neuvedomujeme si, ako sa medzi partnermi vytvára priepasť. Časom začína chýbať spojenie, príťažlivosť a cítime, že sme sa stali len spolubývajúcimi.

Hra je špeciálne navrhnutá tak, aby pomohla vyjadriť párom ich jednotlivé potreby, fantázie a túžby. V posteli totiž môže byť sranda. Sex môže byť dobrodružstvo.

Chcela by si v budúcnosti spraviť aj ďalšie hry, ktoré budú pomáhať intímnemu životu párov?

S Pomiluj ma máme ešte veľké plány, takže zatiaľ chcem všetku energiu a sústredenosť venovať tomuto projektu.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame