Zámok vo Versailles sa stane hotelom: V ktorých svetových pamiatkach môžeš stráviť noc?

Zámok vo Versailles sa stane luxusným hotelom

Zámok vo Versailles sa stane luxusným hotelom (Zdroj: parispass.com)

#Jedno z najprestížnejších panstiev na svete otvára svojej brány širokej verejnosti. Neočakávaj však prehliadku interiéru, ale rovno ubytovanie. V slávnom francúzskom zámku vo Versailles môžeš po novom stráviť aj noc. Pred pandémiou navštevovalo Versailles 10 miliónov turistov ročne. Zámok bol postavený koncom 17. storočia za vlády Ľudovíta XIV.

Sídlo ponúka 14 izieb a apartmánov, kúpele s 15-metrovým bazénom a využiť budeš môcť aj golfový vozík či dokonca čln. Okrem ubytovania ponúkne tento luxusný hotel aj romantickú večeru pre dvoch. V ponuke je tradičné menu inšpirované samotným panovníkom, ktoré ti navarí francúzsky šéfkuchár. Versailles však ani zďaleka nie je prvou pamiatkou, v ktorej môžeš prespať.


Máš niekedy chuť zbaliť sa a odísť preč na poriadne dlho? Chorvátsko ponúka obytné domy za 13 centov!


Wasserturm v Kolne bola kedysi najväčšia vodná veža v Európe a dnes je z nej luxusný hotel. Podobne skončila aj obrovská pošta v centre Washingtonu, z ktorej je aktuálne Trump International Hotel. No a podobnej prerábky sa dočkala aj Belmond Villa San Michele vo Florencii. Dnes v nej nájdeš 46 izieb a predražené ubytovanie.

Čo myslíš, zaradí sa Versailles medzi ďalšie hotely, ktoré časom upadnú alebo sa stane jedným z najlepších hotelov sveta? Ubytovanie ťa vyjde na 1 700 eur, bol by si ochotný tu stráviť noc?

Zdroj: hashtag.sk, Forbes, Insider
Odporúčame