Máš niekedy chuť zbaliť sa a odísť preč na poriadne dlho? Chorvátsko ponúka obytné domy za 13 centov!

Chorvátsko

Chorvátsko ponúka domy za pár centov (Zdroj: Unsplash/ Spencer Davis)

#Túžil si niekedy potom len tak si zobrať batoh na plecia a ísť objavovať šíri svet? Teraz ti to umožnené aj s platom z brigády. Nepotrebuješ nič len vôľu vyskúšať si niečo úplne iné. Rozhodne nie je také jednoduché vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, niekedy to však stojí za to.

Chorvátsko, obľúbená letná destinácia všetkých Slovákov, sa rozhodlo spustiť projekt, ktorým sa snažia zabrániť znižujúcemu sa poštu obyvateľov v malých dedinkách. Problém je skutočne alarmujúci a mladých ľudí sa snažia nalákať na kúpu nehnuteľnosti za šialených 13 centov.

Podmienky sú prísne

Na začiatku bolo za takúto cenu ponúkaných 19 nehnuteľností, ostali však už len dve voľné. Takýchto ponúk vyskočilo už v minulosti niekoľko a každá mala trošku iné podmienky. Je síce pravda, že dom si kúpiš za smiešny peniaz, avšak musíš mať na pamäti, že bude v pôvodnom stave, takže nejakú investíciu si bude vyžadovať.

Jednou z podmienok je taktiež podpísanie zmluvy, ktorá garantuje, že na tomto mieste budeš bývať minimálne 15 rokov. Pre niekoho sa to môže zdať pomerne obmedzujúce, avšak ak máš slobodného ducha, ktorý túži po dobrodružstve a zmene, práve toto môže byť cesta. Ak ťa zaujímajú fotky a viac podrobností, nájde ich tu.

Zdroj: reuters.com
Odporúčame