Len pre silné žalúdky: Tento horor má tú najšokujúcejšiu úvodnú scénu v histórii!

Spomedzi väčšiny známich hororov má práve film Ghost Ship tú najdesivejšiu úvodnú scénu (Zdroj: Warner Bros.)

#Prvý dojem sa dá urobiť iba raz a neplatí to len pre ľudí. O tom, aký filmový zážitok nás čaká, niekedy veľa napovie úvodná scéna. To, samozrejme, platí aj pri hororoch. Zatiaľ čo niektoré i dávajú záležať na pomalom budovaní napätia, iné šokujú hneď na začiatku. Ako uvádza Unilad, tou najšokujúcejšou scénou začína podľa hlasujúcich na portáli ranker.com film Ghost Ship.

Pamätných úvodných scén je viac

Hororov začínajúcich scénami, ktoré v divákovi z akéhokoľvek dôvodu zanechajú silný dojem, e dosť. Mnoho divákov si určite dobre pamätá napríklad na Vreskot, kde hneď v úvode zomrela zdanlivá hlavná hviezda filmu, Drew Barrymore. Celkom iným spôsobom je zas pamätná úvodná scéna z filmu 28 Days Later, v ktorej Cillian Murphy prechádza znepokojivo tichým, opusteným Londýnom. No a potom je tu film Ghost Ship z roku 2002.

Film sleduje skupinu bádateľov prehľadávajúcich tajomnú, opustenú loď, ktorá je tak, ako napovedá názov, plná duchov. Tvorcovia sa ale rozhodli, že tú najšokujúcejšiu scénu divákom doprajú omnoho skôr, než sa na rad dostanú akékoľvek nadprirodzené entity, ktoré loď obývajú.

Napriek tomu skôr oddychovka

Ghost Ship sa začína scénou hodnou Titannicu. Pasažieri luxusnej výletnej lode si užívajú večierok, na pódiu vystupuje elegantná speváčka a dvojice tancujú do pomalého tempa hudby. Všetko sa ale zastaví v momente, kedy (nielen) vzduch nad parketom pretne napnutý drôt. Čas akoby na pár sekúnd zastal a tváre dovtedy nič netušiacich hostí naplní šok a zdesenie. No a potom sa začnú doslova rozpadávať.

Nechýbajú odrezané končatiny, telá rozdelené na polovicu a samozrejme množstvo jasnočervenej krvi, ktorá v béčkovom horore skrátka musí byť. Nažive ostala len jediná osoba. Malé dievča, ktoré nebolo tak vysoké, aby ho vraždiaci drôt zasiahol.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hovorí ti niečo Ďáblův hřbet? Po prečítaní tejto knihy tak skoro do lesa nevstúpiš

O tom, že takáto scéna má potenciál byť skutočne desivou nie je pochýb. Ghost Ship však nemá za cieľ vydesiť. Ide skôr o takú hororovú oddychovku, v ktorej sú niektoré scény natoľko prehnané, že strašidelne skrátka nepôsobia. To, či k nim patrí aj známa úvodná scéna, môžeš posúdiť sám.

Sleduj náš TikTok

 

Zdroj: hashtag.sk, Unilad.com, Ranker.com
Odporúčame