Počas hrania videohry môžeš pomôcť planéte: Vďaka novinke Horizon spravíš aj ty náš svet zelenším

Sony bude vysádzať stromy vďaka programu Play & Plant

Sony bude vysádzať stromy vďaka programu Play & Plant (Zdroj: Unsplash.com/Dave Herring)

#Nová PlayStation exkluzivita Horizon: Forbidden West je už v predaji. Sony sa rozhodlo, že hráčom pripraví výzvu, ktorou pomôžu nielen fiktívnemu svetu v hre, ale aj našej skutočnej planéte. Stačí pri tom vziať do rúk ovládač a ponoriť sa do hry, ktorá bude koncom roka ašpirovať na hneď niekoľko ocenení.

Program Play and Plant spustilo Sony v deň vydania Horizonu, teda 18. februára. Spoločnosť za teba vysadí strom, ak do 25. marca odomkneš trofej „Reached the Daunt“, čo sa nám poradilo ešte v deň vydania asi hodinku po hraní. Zalesňovať bude Sony v spolupráci s nadáciou Arbor Day Foundation.


Kričíme a nikto nás nepočúva: Vedci reagujú na novú netflixovku Don’t Look Up


Vysádzať sa bude v troch amerických regiónoch

V prvej fáze bude zalesňovanie prebiehať v Douglas County Forest vo Wisconsine, ktorý má rozlohu viac ako 110-tisíc hektárov. Na tejto ploche sa nachádzajú vzácne druhy živočíchov a rastlín ako napríklad Blandingova korytnačka, ktorá je závislá od miestneho ekosystému.

Ďalším miestom na vysádzanie bude Sheep Fire Private Lands v Kalifornii. V roku 2020 tu vyhorelo 12-tisíc hektárov lesa, do ktorého sa pred sto rokmi vrátili vlk sivý (dravý). Predátory sa spoliehajú na krajinu, ktorá im mizne pred očami. Výsad stromov pomôže zlepšiť aj kvalitu podzemnej vody.

No a v tretej fáze sa bude zalesňovať Torreya State Park na Floride s rozlohou viac ako 5-tisíc hektárov. Konkrétne pôjde o vysádzanie borovice dlholistej, ktorá je v oblasti masívne odlesňovaná.

Hráš aj ty Horizon: Forbidden West? A získal si už spomínanú trofej?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, blog.playstation.com
Odporúčame