Kričíme a nikto nás nepočúva: Vedci reagujú na novú netflixovku Don’t Look Up

Vedci reagujú na film Don't Look Up

Vedci reagujú na film Don't Look Up (Zdroj: Netflix)

#Nová snímka streamovacej služby Netflix trhala rekordy sledovanosti a ešte aj teraz, takmer tri týždne od jej premiéry, je stále v top 10 najsledovanejších projektov. Príbeh sa točí okolo vedcov, ktorí odhalili dosiaľ nepoznanú kométu. Tá to má namierené rovno k Zemi a ak nebudeme okamžite konať, do pol roka naša civilizácia zanikne.

Naši hlavní hrdinovia vyrážajú na svetové turné – chcú zalarmovať ľudí, aby konali. Reakcie sú však veľmi odmietavé. Netflix si pozval trojicu uznávaných vedcov – doktora Marshalla Shepherda, doktorku Britt Wrayovú a Renee DiRestovú, aby zareagovali na kontroverzné scény z filmu Don’t Look Up.

Títo vedci sa snažia divákom vysvetliť, ako sa človek, ktorý s danou problematikou pracuje roka, stretáva s ukážkami. Hovoria o tom, že aj oni sa dostali do relácii, v ktorých povedali svoj názor o globálnom otepľovaní, no moderátori sa túto tému snažili zahovoriť vtipmi, pretože ju spoločnosť nechce uznať ako hrozbu.


Vizualizácia, ktorá naháňa hrôzu: Takto bude vyzerať naša planéta, keď stúpne priemerná teplota na Zemi


Zmena, ktorá sa počíta

Okrem samotných reakcií vedcov vznikol portál Count Us In, ktorí ti poradí, čo robiť, aby si aj ty svojím minimom prispel k spomaleniu globálneho otepľovania. Niektoré zmeny vieme urobiť zo dňa na deň a možno sa nám natoľko zapáčia, že si ich osvojíme. Medzi cennými radami nájdeš napríklad: jedz viac veggie potravín, zasaď si na záhrade strom, prejdi na zelenú energiu či nevyužívaj často leteckú dopravu.

Skús sa aj ty vžiť do úlohy vedcov, ktorí kričia, no nikto ich nepočúva. Už roky nám tvrdia, že sa rútime ku katastrofe. Ich výpočty stúpajúcich teplôt a zvýšenia hladiny mora sa neustále potvrdzujú, no spoločnosť akoby chcela mať klapky na očiach a tváriť sa nevinne. Myslíš si, že sme ešte stále schopní zvrátiť globálne otepľovanie?

Zdroj: hashtag.sk, Netflix