Osem absolútne hlúpych a otravných otázok, ktoré nikto nemá rád: Už si ich počul aj ty?

hlúpe otázky

Aké hlúpe otázky najčastejšie dostávaš? (Zdroj: Unsplash/jon-tyson)

# Každý z nás ich dôverne pozná. Úplne bežné otázky, ktoré ľudia utrúsia len tak medzi rečou, no človeka vedia poriadne vytočiť. Síce platí, kto sa pýta, ten sa dozvie a učia nás, že by sme sa pýtať mali, ale keď ti príde na rozum niečo takéto, tak radšej drž jazyk za zubami. Toto sú tie najhlúpejšie a najotravnejšie otázky, ktoré ti môže niekto položiť.

1. Kedy si už nájdeš priateľa?

Najskôr ti pripomínajú, že nech na lásku ani náhodou nemyslíš, keďže máš na to ešte veľmi veľa času a prvoradá je škola, no ani nevieš ako a zrazu si v druhej kategórii, kedy od teba partnera začínajú očakávať. Hranica je veľmi tenká a spozoruješ to hlavne vďaka nepríjemným otázkam, ktoré začínajú prichádzať.

Začneš napríklad neznášať chodenie na rodinné oslavy, lebo vieš, že toto je vec, ktorá zaručene padne za tému. Najhoršie je, že ty by si aj možno chcel/a, no nemáš práve šťastie. Takto ti pripomenú, že už máš svoj vek a stále zúfalo nezadaný. Kiež by tí praví padali len tak z neba, a my sme si mohli vybrať, s ktorým z nich budeme mať šťastný vzťah.

2. Kedy bude svadba?

Pokiaľ už si šťastne zadaný a ideálne aj dlhodobejšie, tak prichádza otázka číslo dva. Kedy konečne bude svadba? Najhlúpejšie je, keď sa to začnú pýtať práve ženy. Prepáčte, ale naozaj neviem, kedy môj drahý pokľakne a požiada ma o moju ruku. Už mu to nejaký ten čas naznačujem, ale on to nechápe. Kebyže sa to opýtate radšej jeho, tak by mu to možno došlo a urýchlilo by to celý proces. Ďakujem. Takúto úprimnú odpoveď by asi nečakali. Veci treba nechať plynúť a tlačenie na pílu ešte ničomu nepomohlo.

hlúpe otázky
Ani teba táto otázka raz neminie (Zdroj: Unsplash/alex-iby)

3. Nie je už náhodou čas na dieťa?

Ak se už svoji, otázky neprestávajú. Predsa hneď po svadbe by malo prísť dieťa. Tak to má byť, a preto by to tak mal mať úplne každý. Tak to mali prastarí rodičia, starí rodičia a dokonca aj rodičia. Prečo by si to mal ty robiť inak? Pokiaľ nechceš deti, stále ťa čaká vysvetľovanie, ktoré sa nestretne pravdepodobne s pochopením hlavne u staršej generácie.

Je to síce otravné, ale tieto otázky môžu byť omnoho nepríjemnejšie, keď by si deti aj chcel, ale nejde to. Aj bez toho je to dosť bolestivé. Pred tým, ako sa niečo takéto opýtaš, si radšej zahryzni do jazyka.

4. Nepribral si/neschudol si náhodou?

Čo môže byť zlé na tom, že sa niekoho opýtam, že či schudol? Sú medzi nami ľudia, ktorí schudnú aj keď nechcú. Choroba, trápenie… Je lepšie nekomentovať takéto zmeny na tele, aj keď si to všimneš. Vie to zamrzieť a iným iba zhoršiť deň. Namiesto toho daj radšej kompliment. Šír úsmev a pozitívnu energiu.

5. Spíš?

Mal si náročný deň a potrebuješ si vydýchnuť, tak si na chvíľku ľahneš do postele. Na pár sekúnd zatvoríš oči a hneď je tam rodič s otázkou, že či spíš. Ak som spal, tak už očividne nie, keďže si ma týmto iba zobudil. Najlepšie, keď mu ani neodpovieš a on na teba aj tak ďalej hovorí. Ďakujem za prerušenie chvíľky pre seba.

6. Už si prišiel zo školy? No čo obeduješ? Učíš sa?

Aj ty zo srdca neznášaš otázky, na ktoré je odpoveď úplne jasná a sú položené len tak, aby nestála reč? Áno, prišiel. Áno, obedujem. Áno, učím sa. Ale bolo treba vôbec na niečo z tohto odpovedať, keď sa na mňa práve pozeráš?

7. Toto si si naozaj dal na seba?

Očividne áno, keď som si to obliekol. Ale som rád, že si mi dal najavo, že to čo mám na sebe je podľa teba katastrofálne. Vďaka tebe sa cítim hneď menej sebavedome. Aspoň mi nenaprší do nosa. Zachránil si mi možno fyzické zdravie, keď už tomu psychickému si veľmi  nepomohol. Ticho je niekedy viac, než tisíc slov.

8. Zadarmenko by to nešlo? Sme predsa kamaráti

A na záver otázka, ktorú veľmi dobre pozná každý človek, ktorý pracuje v kreatívnej oblasti. Fotografi, kameramani, grafici,… Pokiaľ im do ruky nedáš nič hmotné, myslia si, že by to šlo zadarmo. Predsa kamarátovi venuješ svoj čas, no nie? Nabudúce skús prísť do obchodu, kde pracuje on, zobrať si drahšiu vec a spýtať sa to isté. Možno im dôjde, čo za hlúposť sa opýtali.


Aké hlúpe otázky dostávaš ty? Napíš nám ich do komentára!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame