Hlúpe komentáre o cvičení, ktoré pozná každá žena: Spísali sme tie najotravnejšie

dievča cvičí

Kašli na predsudky (Zdroj: Unsplash/benjamin-klaver)

#Dnes je ten deň, kedy idem zmeniť svoj život. Konečne začnem cvičiť. Si odhodlaná, nadšená a pripravená. No potom to oznámiš svojmu okoliu, a tam začína celý problém. Každý má k tomu čo povedať. Každý na to zareaguje inak. A niektorí nie práve vhodne a príjemne. S týmito stereotypmi a predsudkami sa určite stretla každá žena, ktorá sa rozhodla začať cvičiť.

Budeš vyzerať ako chlap

Prepána, cvičiť? Tým dúfam, že myslíš nejakú Zumbu alebo jogu. Ak áno, tak potom v poriadku. Ale činky? To nech ti ani nenapadne. Ak niečo také v posilke uvidíš, radšej zatvor oči prosím. To nie je nič pre kvetinky. Náhodou by si to začala zdvíhať a narástli by ti svaly. Ty to nebodaj chceš? Nenechaj sa vysmiať prosím. To sa vôbec nebojíš, že budeš vyzerať ako svalnatý chlap? To nie je vôbec pekné.

Nuž, podľa mňa skôr nie je pekný mľandravý zadok a nespevnené telo, ale každý má svoj názor na vec. Ak ti budú hovoriť, že z činiek budeš ako chlap, len sa zasmej a prihoď si ďalší kotúč, lebo oni rýchlo zmenia názor, keď uvidia tú premenu.

Z čoho chceš chudnúť

Ty cvičiť? Na čo by si to robila prosím ťa. Nohy máš ako paličky, ploché brucho a ani kúsok tuku navyše. Iné by sa mali obracať a nie ty. Čo by som ja dala za tvoju postavu.

Och tak nakoniec dopadneš ako nevďačné stvorenie, ktoré sa rozhodlo, že nebude ďakovať vyšším silám za to, že vyzerá ako vešiak na kabát. Treba zničiť mýtus, že iba ženy, ktoré majú kilá navyše, sú oprávnené byť so svojím telom nespokojné a makať na sebe. Vždy je čo zlepšovať a aj keď je to dobré, stále to môže byť omnoho lepšie. Niektorých ľudí možno ani nenapadne, že práve vďaka cvičeniu sa tých nôh ako paličky zbavíš.

Určite cvičíš iba kardio alebo s vlastnou váhou

Fitnessáci pozerajú niekedy na ženy, ktoré tiež cvičia, tak trošku cez prsty a niekde v srdci si hovoria, že oni sú aj tak tí lepší. Ženy, to sú len také krehké stvorenia, ktorým nič ťažké do rúk nepatrí, lebo by to nezvládli. Potom je tu ale aj druhá skupina, ktorá si automaticky myslí, že baby majú radšej kardio.

Možno áno, ale väčšina žien vie, že len na bežiacom páse vypracovanú postavu nezíska. Takýmto mudrlantom povedz, nech si radšej dávajú pozor, aby si nezdvihla viac oni.

Ty chceš nabrať? To chceš byť tučná?

Pre mnohé zo žien je priam nočnou morou to, aby videli, že číslo na váhe stúpa. Často sa to ale predsa len deje a hlavne po Vianociach. Potom sa nám začnú aj tlačiť slzy do očí, lebo vieme, že to bude chcieť zas tréning. Ale, ako sa hovorí, kto vedel nabrať, bude to vedieť aj zhodiť. Začíname cvičiť, aby sme dosiahli pôvodnú váhu a čísla klesali.

Preto nám možno potom príde tak divné, keď si niekto z naberania nič nerobí, priam sa o to pokúša. To, že je tvoja váha vyššia, tak nemusí vôbec znamenať, že sa z teba stane obézny človek. Pokiaľ naberieš svaly a vypracuješ si postavu, môžeš vyzerať fit, ako nikdy pred tým. Pozeraj sa do zrkadla a nie na čísla.

Bielkoviny a iné doplnky stravy? Zabudni

Doplnky stravy? Chceš aby z teba bol nejaký bodybuilder? Ty si radšej počítaj kalórie a papaj šalátiky. Ak chceš doplnok stravy, kúp si nejaký zelený čaj, nech ťa odvodní, prípadne nejaký spaľovač. Proteín je iba pre chlapov, ktorí majú veľké bicepsy.

Pritom by sa práve ženy mali sústrediť na dostatočný príjem bielkovín, lebo bez nich nedosiahnu želané výsledky. Nie je to dobré iba na rast svalov, ale napomáhajú celkovej regenerácii a dokonca aj chudnutiu.


Tak čo, trafili sme? Ktoré komentáre nevieš vystáť ty? Napíš nám do komentára!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame