Khabib Nurmagomedov sa po roku vracia do klietky: Justin Gaethje ho vyzve v titulovom súboji už túto sobotu

Khabib Nurmagomedov na váhe

Duel Khabib vs. Gaethje zavŕši turnaj UFC 254 (Zdroj: Instagram.com/ufc)

#Momentálne je to už 15 mesiacov od poslednej Khabibovej titulovej obhajobe proti Dustinovi Poirierovi. Po nej mala nasledovať ďalšia s Tonym Fergusunom, avšak Khabib zostal pre pandemické opatrenia zaseknutý v Rusku. O dočasný titul ľahkej váhy sa Ferguson pobil s Justinom Gaethje. Zápas prekvapivo prebiehal celý v prospech Gaethjeho a ukončil ho v 5. kole via TKO. Aktuálne je tak ďalším, už v poradí tretím, Khabibovým vyzývateľom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Tentokrát bez otca

Začiatkom júla tohto roku Abdulmanap Nurmagomedov podľahol následkom náhleho infarktu. Mnohí očakávali, že pre tento dôvod Khabib ukončí svoju profesionálnu kariéru. Ten toto tvrdenie vyvrátil a potvrdil, že pokračuje v príprave na Gaethjeho naďalej.

Internetom koluje nádherné video o príbehu Khabiba. Zachytáva jeho fantastický vzťah s otcom, veľmi ťažké začiatky a výstup na vrchol. Sám Abdulmanap vyhlásil,  že jeho želaním je, aby Khabib ukončil kariéru až po získaní skóre 30-0.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov),

Predposledný zápas?

32-ročný reprezentant American Kickboxing Academy má momentálne profesionálne skóre 28-0 a sám v niekoľkých rozhovoroch tvrdil, že nemá už takú veľkú motiváciu bojovať naďalej. Je veľmi pravdepodobné, že ak sa mu podarí v nasledujúcich 2 zápasoch zvíťaziť, v klietke už Khabiba neuvdíme.

V ceste mu však momentálne stojí vynikajúci wrestler a postojár Gaethje. Ten ťahá víťaznú šnúru 4 zápasov, ktoré všetky ukončil knokautom. Podobný plán má aj v súboji s Nurmagomedovom a my sa môžeme tak tešiť na najočakávanejší MMA duel celého roku 2020.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Európsky čas

Veľmi zriedkavo sa stáva v UFC, že by sa čas celého turnaja prispôsobil európskym divákom. Práve turnaj UFC 254, na ktorom sa títo borci predstavia v hlavnom zápase, prebehne v sobotu vo fantastickom čase od 20:00 na stanici Nova Sport 2. Za kalendárny rok 2020 ide o prvý turnaj, ktorý prebehne v takomto čase.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Zdroj: hashtag.sk, tapology.com
Odporúčame