Hladina Dunaja klesla: Šokujúce odhalenie! Sucho odkrylo skutočne pozoruhodný nález

Hladina Dunaja poriadne klesla

Hladina Dunaja poriadne klesla. (Zdroj: Unsplash.com/ Tamara Bitter)

#Extrémne sucho neobišlo ani druhú najdlhšiu rieku v Európskej únii Dunaj. Hladina rieky sa kvôli počasiu začala postupne znižovať. Je však neuveriteľné čo sa kvôli teplotným zmenám podarilo odkryť. V rieke sa totiž nachádzajú vraky desiatok nemeckých lodí.

Aj ty si určite zaznamenal, že poslednú dobu Európu zasiahli obrovské horúčavy, v dôsledku čoho viaceré mestá hlásili nedostatok vody. Obrovské horúčavy totiž spôsobili, že mnohé vodné plochy začali vysychať. Vplyvu počasia sa nevyhla ani druhá najdlhšia rieka v Európskej únii Dunaj. Informuje o tom portál retures.com

Aj táto rieka totiž pomaly znižuje svoju hladinu. Práve kvôli tomu sa však podaril skutočne pozoruhodný nález. V hlbinách rieky sa totiž nachádzajú vraky desiatok nemeckých lodí. Ide o plavidlá, ktoré boli súčasťou čiernomorskej flotily v roku 1944. Tie sa potopili spolu so stovkami ďalších plavidiel počas ústupu sovietskemu vojsku.

Doteraz však ich vraky skrývala rieka Dunaj. Tomu je však už koniec. Nízka hladina Dunaja neďaleko srbského mesta Prahovo totiž poodkryla delové veže, veliteľské mostíky, skrútené trupy ale aj zlomené veže. Srbsko preto vyhlásilo súťaž pre odstránenie týchto vrakov a likvidáciu munície a výbušnín, ktoré v nich môžu byť. Lode tak nielenže ohrozujú občanov, ale aj spôsobujú problémy v doprave. Vraky totiž v niektorých oblastiach zužujú splavný úsek zo 180 metrov na 100 metrov.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, retures.com
Odporúčame