Hľadáš top darček pre najlepšiu kamošku? Týchto 5 tipov ti v tom zaručene pomôže

Foto: Pexels.com

#Dobrých priateľov si treba strážiť a vážiť. Oslavuje tvoja najlepšia kamoška narodeniny alebo iný sviatok a ty rozmýšľaš ako ju najlepšie prekvapiť? Obdarovanie blízkej osoby je krásne. Ak sa spojíte ako skupina, oslovíš jej rodinu či partnera, ukážeŠ, ako veľmi TI na nej záleží. Tu je pár tipov na darčeky, ktoré tvojej kamarátke zaručene ostanú v pamäti. 

Počúvaj, čo by si priala najviac

Je tvoja kamoška pragmatická a najviac ju vždy poteší niečo praktické a k veci? Tak si dopraj čas na vypočutie jej potrieb. Ak ti už mesiac hovorí o tom, že v lete ide na svadbu sesternice a nemá si čo obliecť, tak jej kúp, alebo sa poskladaj s ďalšími ľuďmi na poukaz v obľúbenom obchode s oblečením.

Aby voucher nepôsobil neosobne, prihoď k nemu pohľadnicu a spomeň v nej udalosť, ktorú si mala pri kúpe na mysli. Pri komplimentoch na jej šaty si potom na teba vždy spomenie.

Spoj sa s jej priateľom  

Má tvoja kamoška dlhoročný vzťah a bez priateľa nejde ani na krok? Zapoj ho do plánov, aj ak sa s ním náhodou až tak nepoznáš. Viac hláv, viac nápadov. Možno práve on vie, čo práve prakticky potrebuje, alebo aký zážitok by ju najviac potešil. Dar, na ktorom sa budú podieľat jej kamoši a aj priateľ, bude určite sedieť. Tebe možno ešte nepovedala, že by chcela začať maľovať, ale jemu sa už zverila. Spoločne jej kúpte stojan, plátno a farby a bude dojatá. 

Pomôž rozvinúť jej talent

Ak sa zaujíma napríklad o fotografiu, tak sa jej spoločne s partiou zložte na niečo, po čom túži a čo jej pomôže posunúť sa ďalej. Môže to byť objektív, odborná kniha, predplatné časopisu alebo lístok na výstavu v Prahe, Viedni alebo Budapešti. Ak sa vás poskladá viac, tak sa vám možno podarí zaplatiť aj cestu a ona prežije skvelý deň. Samozrejme, fotografia je len príklad, môže ísť o čokoľvek.

Darčeky na spoločnú zábavu

Pokiaľ máš pocit, že sa neplánuje rozvíjať umeleckým smerom, skús nenápadne zistiť, či by ju napríklad nepotešil instatný fotoaparát Instax, z ktorého by ste mali skvelé fotky zo spoločných žúrov, prípadne bezdrátový reprák, ktorý rozprúdi zábavu na domácej párty, ale má praktické využitie aj počas celého roka.

Párty prekvapenie

Ak tvoja kamarátka nenávidí prekvapenia a pri každej takejto oslave hovorí, ako by vás za toto nenávideli, tak to možno nesil. Ak ale vidíš, že tvoji priatelia sú otvorení a predovšetkým poznáš ich širší okruh či rodinu, možno je toto práve ideálny spôsob ako ich prekvapiť. Takéto oslavy sa môžu konať doma, vonku alebo v podnikoch. Každé z týchto miest predstavuje výzvu pre teba, ale aj pre vašich priateľov.

Párty u nej doma si bude vyžadovať blízku koordináciu s jej rodinou či priateľou alebo spolubývajúcimi. Čo môže byť skvelé. Ak si rozumieš s rodičmi, určite ochotne pomôžu aby sa zablysli v očiach dcéry. Rozhodne sa ponúkni, že pomôžeš s prípravou jedál, jednohubiek či výzdobou. Ak by ste to chceli posunúť o krok ďalej, môžete oslavu ošatiť aj tematicky. Podľa kamoškinej obľúbenej knihy či filmu. 

Do obľúbeného podniku

Zvyknete si s kamoškou z času na čas niekam vyjsť? Vieš, že má obľúbené jedlo alebo miesto, kam by vždy chcela ísť, no nikdy na to nemá príležitosť? Zorganizuj jej tam narodeninovú párty s prekvapením. 

Ak ide napríklad o drahšie miesto, výhodou bude, že vám ako skupine pravdepodobne spravia dobrú cenu a vy sa na všetko môžete poskladať v skupine. Ak máte napríklad svoje obľúbené miesto, kde vás už poznajú, tak pre vás možno uzavrú aj celý bar alebo dovolia niečo špeciálne. Veď ako sa lepšie revanšovať stálym zákazníkom?

Navyše, napríklad taká oslava osemnástky môže byť tiež pre podnik celkom lukratívny večer. Nezabudni si dopredu zistiť, aké budú podmienky oslavy. Či si napríklad môžete priniesť svoju tortu, či jednohubky. Možno po kamoške na jeden večer pomenujú špeciálny drink? Alebo pripravia špeciálnu verziu niečoho, čo má rada?

Ak sa už rozhodneš pre akúkoľvek možnosť prekvapenia, najzaujímavejšia môže byť návnada, akú si zvolíte. Môžeš ísť do fiktívnych príbehov či stretnutí, prosieb o pomoc či použiť rodičov, ktorí si môžu vymyslieť nejaké náhle neodkladné povinnosti. Ak prekvapenie vyjde, bude to rozhodne nezabudnuteľné. 

Dopraj jej wellness 

Ste partia kamošiek, ktoré si užívajú termálne kúpele či masáž? Pozrite sa na niektorý zo zľavových portálov a zistite, či nenájdete výhodnú ponuku. Môžeš jej napríklad kúpiť poukaz na pár hodín spa v luxusnom hoteli vo vašom meste pre dve osoby. Pri jednom dni sa určite zmestíš do 100 eur a ak sa poskladáte viacerí, tak to nebude ani veľká záťaž.

Ak bývate neďaleko aquaparku, môžete k samotnému wellnesu prihodiť aj lístok na vlak alebo peniaze v obálke s odporúčaním miesta na obed. Ak by ste našli skupinovú zľavu, tak vezmite tú a choďte si s kamoškou a spoločne si vyhodiť z kopýtka. Oddych od každodenného zhonu, po skúškovom či relax v samotný narodeninový deň bude krásnym darčekom. 

Odporúčame