Highlighty slovenských športovcov: Cibuľková oddychuje na jej druhom top mieste na svete – kam odletela?

Kam odletela Dominika Cibulková? (Zdroj: Rawpixel.com/Carol M. Highsmith’s America, Library of Congress collection)

#Milan Škriniar oslavoval s Interom zisk trofeje, Marián Studenič má na konte svoj prvý gól tohtoročnej sezóny NHL. Život športovcov však prináša aj situácie, momenty, radosti a strasti, ktoré sa netýkajú len ich výkonov a výsledkov.

Škriniar má za sebou úspešný týždeň v Miláne

Futbalisti Interu Miláno sa v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom stali víťazmi talianskeho Superpohára, keď zvíťazili nad Juventusom Turín 2:1 po predĺžení. Tri dni predtým v šlágri Serie A proti Laziu Rím rozhodol Škriniar o víťazstve Interu krásnou hlavičkou v 67. minúte. Slovenský reprezentant patrí medzi najviac vyťažených hráčov milánskeho klubu a záujem o neho javia mnohé európske veľkokluby.

Vlhová získala malý krištáľový glóbus

Petra Vlhová si v predstihu zabezpečila malý krištáľový glóbus za slalom Svetového pohára. Na čele disciplíny má náskok 220 bodov, vďaka čomu je už v polovici januára isté, že je nu prvom mieste nemôžu nik predbehnúť. „Chcela by som sa poďakovať celému tímu, rodine a fanúšikom, že sme sa opäť mohli stať najlepšími na svete a vyhrať krištáľový glóbus.“ Na svojom Instagrame nezabudla zablahoželať ani svojej rivalke Mikaele Shiffrinovej a dodala, že je pre ňu cťou a privilégiom lyžovať v jej ére.

Studenič strelil svoj prvý gól v tohtoročnej sezóne NHL

Slovenský hokejista Marián Studeniť zaznamenal v zápase zámorskej NHL svoj prvý gól sezóny. Aj napriek tomu však jeho New Jersey Devils prehrali na ľade Columbusu Blue Jackets 3:4.

Preddraftový rebríček NHL aj so slovenskými hráčmi

Do najnovšieho vydania rebríčka Centrálneho skautského úradu pred tohtoročným draftom NHL sa dostalo až šestnásť slovenských hokejistov. Rebríček zohľadňuje výkony mladých nádejí v prvej polovici aktuálnej sezóny. Najväčšiu pozornosť púta útočník Juraj Slafkovský, ktorému patrí v renkingu druhé miesto medzi hráčmi pôsobiacimi v európskych súťažiach. Do elitnej pätnástky prenikli aj ďalší dvaja Slováci – obranca Šimon Nemec a útočník Filip Mešár.

Cibulková oddychuje na Miami

Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková sa s rodinou rozhodla najbližšie dni stráviť v slnečnom Miami na Floride. Ako napísala na svoj instagramový účet, ide o jej druhé najobľúbenejšie mesto na svete.

Adam Jánošik s rodinou v Špindlerovom Mlyne

Hokejista Adam Jánošík, ktorý pôsobí v českej najvyššej hokejovej lige v klube BK Mladá Boleslav, venoval niekoľko dní svojim najbližším. Počas voľný dní navštívil s manželkou a synom nádhernú zimnú krajinu v Špindlerovom Mlyne.

Odporúčame