Highlighty slovenských športovcov: Vlhová je do tretice Snehovou kráľovnou, Boráros mieri do reality show!

Highlighty slovenských športovcov, ktoré nie sú iba o športe (Zdroj: Unsplash/ Marcos Moraes)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch i keď tie z nich primárne robia hviezdy vo svojom obore. Petra Vlhová má za sebou ďalšie víťazné preteky a tretí rok po sebe získala titul Snehovej kráľovnej. Tomáš Tatar skóroval hneď v úvodnom zápase po návrate a Michal Ďuriš mení svoje pôsobisko. Ak ťa zaujímajú aj ďalšie higlighty slovenských športovcov, si na správnom mieste!

Slovensko má opäť Snehovú kráľovnú

Petra Vlhová vstúpila do nového kalendárneho roka víťazstvom. Triumfovala v slalome Svetového pohára v Záhrebe a získala korunu Snehovej kráľovnej už tretí rok po sebe. V náročných podmienkach predviedla svoju skvelú formu a potvrdila, že patrí medzi najlepšie na svete. Skvelú formu v slalome spečatila aj v slovinskej Kranjskej Gore, kde si pripísala ďalšie víťazstvo a výrazne sa tak priblížila k malému krištáľovému glóbusu za celkový triumf v tejto disciplíne.

Tatar skóroval hneď po návrate

Tomáš Tatar sa po nechcenej pauze v dôsledku nákazy koronavírusom vrátil do zápasového tempa a hneď v prvom dueli strelil gól. V zápase proti Boston Bruins však jeho New Jersey Devils prehrali 3:5. Tatar si v zápase pripísal aj jeden plusový bod a zaznamenal dve strely na bránku.

Sagan v novom drese

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po rokoch spolupráce s tímom Bora-Hansgrohe rozhodol pre kariérnu zmenu. Na svojom profile oficiálne potvrdil už dávnejšie avizovaný prestup do tímu TotalEnergies. Zverejnil fotku v novom drese.

Sluka premiérovo v zahraničí

Dvadsaťdvaročný futbalový obranca Branislav Sluka si premiérovo vyskúša hrať v zahraničí. Aktuálnu sezónu kmeňový hráč Žiliny odohrá na hosťovaní v Maďarskom MTK Budapešť.

Ďuriš v novom pôsobisku

Bývalý slovenský reprezentant Michal Ďuriš si po ukončení zmluvy v klube Omonia Nikózia našiel nové pôsobisko. Skúsený útočník bude aj naďalej pôsobiť v najvyššej cyperskej futbalovej lige. Tentokrát si však oblečie dres tímu Ethnikos Achna FC, čo už potvrdil aj samotný klub na svojej oficiálnej stránke.

Boráros mieri do reality show

Na našich televíznych obrazovkách v januári štartuje celosvetovo známa reality show Survivor. Medzi účastníkmi budú okrem bežných Čechov a Slovákov aj verejne známi ľudia, medzi nimi aj slovenský MMA zápasník Gábor Boráros.

Odporúčame