Highlighty slovenských športovcov: Famózny Volko na Majstrovstvách Európy a aký zápas si pozreli Slafkovský s Mešárom?

Ján Volko získal na Majstrovstvách Európy štvrté miesto v behu na 100 metrov

Ján Volko po finále v behu na 100 m na ME v Mníchove (Zdroj: SAZ/Pavol Uhrin)

#Šprintér Ján Volko siahal na Majstrovstvách Európy na bronz, striebro sa podarilo získať štvorkajaku. Ak chceš vedieť aj to, ako trávia voľný čas v Kanade Juraj Slafkovský a Filip Mešár, čítaj ďalej. Život športovcov nie je založený iba na úspechoch. Ak ťa zaujíma aj ich súkromie a bežné radosti či starosti, si na správnom mieste. Prinášame ti highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe

Volko úspešný v Mníchove

Šprintér Ján Volko finišoval na fantastickom 4. mieste vo finále stovky mužov na ME v atletike, ktoré sú súčasťou Európskych šampionátov v Mníchove. V semifinále výkonom 10,13 sekundy vyrovnal vlastný slovenský rekord, vďaka čomu sa prebojoval medzi 8 najlepších šprintérov. Vo finálne ho delili tri stotiny od bronzovej priečky.

Vďaka partnerom a môjmu tímu sa mi podarilo podať výkony na hranici osobného maxima. ĎAKUJEM. Európskej špičke dokážem konkurovať vďaka úzkej spolupráci tých najlepších vo svojich oboroch na Slovensku a v Čechách. Je to čím ďalej náročnejšie, vyžaduje si to viac úsilia, času a najmä spoluprácu a komunikáciu všetkých v tíme. Som im zato vďačný a spoločne sa tešíme na nové výzvy, ciele a sny,“ napísal na svoj Instagram.

Striebro pre slovenský štvorkajak

Na Majstrovstvách Európy v Mníchove sa predstavil aj štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka, Adam Botek, ktorí získali striebornú medailu v K4 na 500 m!

Slafkovský a Mešár si užívajú Montreal

Hokejisti Juraj Slafkovský a Filip Mešár sa pripravujú na novú sezónu priamo v Kanade. Okrem povinností však stíhajú aj iné veci, ktoré im mesto ponúka.  So spoluhráčmi sa zúčastnili futbalového zápasu klubu CF Montreal. Spolu so Slovákmi boli na zápase aj ich spoluhráči, obrancovia Arber Xhekaj a Kaiden Guhle.

Family time

Zaujíma ťa, ako trávia voľný čas naši športovci? Uplynulý týždeň sa niesol najmä v znamení rodiny. Martin Škrtel, Attila Végh aj Erik Jendrišek si to užili v spoločnosti svojich najbližších.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame