Highlighty slovenských športovcov: Svitko získal na Africa Eco Race celkové víťazstvo!

Štefan Svitko zvíťazil na Africa Eco Race

Štefan Svitko sa tešil zo zaslúženého víťazstva (Zdroj: Instagram/stefansvitko)

# Život športovcov nie je založený iba na úspechoch, ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežný život, si na správnom mieste. Prezradíme ti, kde trávil čas po vydarenom zápase Tomáš Tatar, ale aj to, čo sa podarilo futbalistom Slovana za necelé dve minúty. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Slafkovský a jeho druhý gól v NHL

Hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj druhý gól v NHL a pomohol tak Montrealu Canadiens k divokej výhre na ľade St. Louis Blues. Draftová jednotka sa po náraze kvôli zraneniu presadila v presilovej hre a vyrovnávala na priebežných 3:3. Canadiens napokon zvíťazili 7:4 po hetriku Christiana Dvoraka.

V NHL sa darilo aj Tomášovi Tatarovi. V zápase proti Columbusu si pripísal jednu asistenciu, tri strely a až štyri plusové body – najviac z celého tímu. Okrem toho ešte stihol s partnerkou aj haloweensku párty.

Slovan otočil zápas

ŠK Slovan Bratislava v piatom zápase Európskej konferenčnej ligy s Pjunikom Jerevan zvrátil nepriaznivý priebeh a zvíťazil 2:1. Zápas sa im podarilo otočiť v priebehu necelých dvoch minút, získali tri body a v H-skupine im patrí prvé miesto s ôsmimi bodmi.

Svitko potvrdil celkový triumf na Africa Eco Race!

Motocyklový pretekár Štefan Svitko prišiel v nedeľu do cieľa Africa Eco Race a potvrdil tak celkové víťazstvo na tomto podujatí. Jazdec KTM absolvoval rely v rámci prípravy na januárový Dakar. Svitko rozhodol o svojom triumfe už v sobotnej 11. etape. Nedeľný špeciál s dĺžkou 22 kilometrov sa nepočítal do výsledkov, stačilo prísť do cieľa.

V celkovom hodnotení k nemu bol najbližšie Talian Maurizio Gerini na Husqvarne, ktorý stratil celkový čas 1:00:38. Štyridsaťročný Slovák zaznamenal na pretekoch s prívlastkom „skutočného Dakaru“ štyri etapové víťazstvá a na pódiu nechýbal ani raz.