Highlighty slovenských športovcov: Ako sa darí našim hokejistom v NHL a kto už druhýkrát zdolal Kriváň?

Petra Vlhová na horách

Peťa Vlhová nezaháľa ani vo voľnom čase (Zdroj: Instagram/petravlhova13)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch. Ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežné radosti či starosti, si na správnom mieste. Prezradíme ti, ako trávia posledné dni pred sezónou Petra Vlhová či Paulína Fialková, ale aj to, kedy Marek Hamšík plánuje ukončiť kariéru. Ak chceš vedieť viac, prinášame ti highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Slováci v NHL

Hokejista Pavol Regenda si pripísal premiérové body v zámorskej NHL. Slovenský nováčik sa už v druhom zápase sezóny vyšvihol do druhého útoku Anaheimu. Dvadsaťdvaročný útočník v zápase proti New York Rangers zaznamenal dve asistencie a pripísal si aj dva plusové body. Na ľade strávil 11:03 minút.

Obranca Martin Fehérváry odohral 21:53 minút v zápase Washingtonu s Vancouverom, jeho tím zvíťazil 6:4. Slovenský zadák asistoval v druhej tretine na gól Larsovi Ellerovi. Okrem toho zaznamenal jednu plusku, rozdal dva bodyčeky a zblokoval dve strely.

Príprava na zimnú sezónu

Naše športovkyne, lyžiarka Petra Vlhová a biatlonistka Paulína Fialková, sa už naplno venujú príprave na nasledujúcu zimnú sezónu, ktorá začne už o niekoľko dní. Petra Vlhová si medzi tréningami stihla vybehnúť aj na turistiku. Paulína Fialková sa aktuálne nachádza v Rakúsku, kde trénuje na snehu.

Hoci atlétke Emme Zapletalovej aktuálne sezóna skončila, pohybu sa venuje aktívne aj teraz. Na Instagrame sa pochválila, že už druhýkrát zdolala Kriváň.

Rozlúčka pre Mareka Hamšíka

Slovenská futbalová reprezentácia ukončí kalendárny rok 2022 domácim prípravným duelom proti Čile. Zápas na štadióne NFŠ v Bratislave sa uskutoční 20. novembra o 14.00  a bude zároveň oficiálnou rozlúčkou dlhoročného kapitána národného mužstva Mareka Hamšíka s reprezentačnou kariérou. Informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

Zdroj: hashtag.sk